برو به محتوای اصلی

روانشناسی
روانشناسی
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی

آیا در مورد روانشناسی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره روانشناسی بپرس!

متاسفانه بسیاری از افرادی که امکان ارضای نیازهای جنسی از راه‌های سالم برایشان میسر نیست به دیدن فیلم‌های پورنوگرافی روی می‌آورند. این فیلم‌ها به دلیل نشان دادن تصویر اغراق‌آمیز از رابطه جنسی انتظارات و دید افراد را نسبت به رابطه جنسی تحت تاثیر قرار... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- نحوه برخورد با فرد خودکشی کرده: سرزنش نکنید

همیشه فقط کسانی که دچار مشکلات بسیار حادی در زندگی خود هستند دست به خودکشی نمی‌زنند، بلکه افراد با هر پیشینه و سابقه شرایط خانوادگی و اجتماعی در معرض این رفتار مخرب قرار دارند. علل خودکشی بسیار گوناگون ... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

روانشناسی کودک، زیردسته روانشناسی رشد است که به بررسی دقیق و علمی کودک همچنین نیازهای او میپردازد؛ تا به موثرترین شیوه‌های رشد کودک همچنین بهترین سبک فرزندپروری دست یابد. عاملی که به والدین کمک میکند تا به دنیای کودکانه فرزند خود وارد شوند و بتوانن... (بیشتر)

۲

ضمن تایید جواب جناب هاشمی، پیشنهاد می‌کنم این مقاله را بخوانید:

18 علامت یک فرد خودشیفته۴

موفق باشید

۳

برای من، بزرگترین علت این بود که اصولاً نگاه درستی به مقوله‌ی عادت و تغییر دادنش نداشتم.

اینکه فکر کنیم عادت‌ها را میشه به راحتی تغییر داد بزرگترین اشتباهه و اینکه فکر کنیم انگیزه و اراده بزرگترین ابزار برای این مسئله است هم یکی دیگه از اشتباهات می‌... (بیشتر)

۳

به نظر می‌رسد بر اساس پژوهش‌ها بهترین روش درمان افسردگی، درمان شناختی رفتاری همراه با دارودرمانی است. تحقیقات اثربخشی بالای 85% را نشان می‌دهند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله۳ را بخوانید.

۳
علی انواری ، مدیر شتابدهنده دیجیتال برناک

معمولا کتاب‌های روانشناسی رشد مربوط به این حوزه هستند.

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

کتاب رمز و راز دنیای کودکی

نویسنده این کتاب غلامحسین ریاحی است که اطلاعات مختصری در زمینه روانشناسی شناختی از دنیای کودکان در اختیار خواننده قرار می‌دهد. مطالب کتاب به صورت ساده و روان و مختصر نوشته شده است به همین دلیل هرگز حوصله شما را سر نمی‌برد.... (بیشتر)

۴
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

افسردگی

احساس غمگینی زیاد، گریه‌های طولانی، ناامیدی، عدم اعتماد به نفس، احساس پوچی، گناه و بی‌ارزشی از علائم دوران خلق افسردگی در این اختلال است. فرد احساس می‌کند که هیچ انرژی و فعالیتی برای انجام امور ندارد. ممکن است حافظه و تمرکز او دچار مشکل شود.... (بیشتر)

۳
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

در روابط زوجین ممکن است تضادهای دوگانه‌ای وجود داشته باشد؛ چرا که از یک سو به هم علاقه دارند که همین امر سبب نادیده گرفتن مشکلات و اختلافاتشان می‌شود و از سوی دیگر برخی از زوج‌ها معمولا از یک نوع سرسختی برای دفاع از موضع خود برخوردارند؛ که ایجاد تف... (بیشتر)

۳
👤 Top Contributors