برو به محتوای اصلی

روانشناسی
روانشناسی
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی

آیا در مورد روانشناسی سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره روانشناسی بپرس!

در مورد ازدواج با این افراد باید هوشمندانه برخورد کرد زیرا شخصیت شکننده‌ای داردند و نیز با سیاست خاصی در زندگی با آنها اعمال شود.

پویا عبدی
مشاور روانشناس

درمان شناختی PTSD

جهت درمان شناختی باید راه‌های برخورد منطقی با شرایط و نحوه‌ی تجزیه مشکلان به زبان ساده به کودک آموخته شود. کودک با کمک مشاور می‌تواند واحدهاي قابل كنترل، فشار روانی را کاهش دهد. والدین باید به کودک خود آموزش دهند که بین سرزنش خود و... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

علائم سندروم کلاین فلتر در بدو تولد

شرایط این بیماری به ‌گونه‌ای است که معمولاً در بدو تولد خود را نشان نمی‌دهد و  نوزاد پسری که با این سندروم به دنیا می‌آید اغلب سالم به نظر می‌رسد. با این حال ممکن است در برخی مواردی علائم  جسمانی خاصی ظه... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

از بین بردن فشار روانی

برخی از کوکان زمانی که بسیار عصبانی و خشمگین می‌شوند این کار را انجام می‌دهند و در واقع قصد دارند تا با کوبیدن سر خود به زمین هیجانات و استرس خود را تخلیه کنند و یا به والدین خود نشان دهند که چقدر از دست آن‌ها خشمگین هستند. عل... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

اختلال شخصیت مرزی

این بیماران دچار افسردگی هستند و عزت نفس پایین و پرخاشگری بسیار بالایی دارند. هم چنین وقایع منفی زندگی نیز باعث احتمال بروز رفتارهای آسیب‌زننده در این افراد می‌شود. می‌توان گفت که تقریبا 75 درصد بیماران مرزی یک بار دست به خودکشی زد... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

روان‌درمانی برای جبران خود ارضایی

خود ارضایی در صورتی که منجر به ایجاد عوارض جنسی، جسمی و روانی برای شما شده باشد نیازمند جبران و  درمان است. چرا که این رفتار می‌تواند شکلی از اعتیاد به خود بگیرد و شما را در یک چرخه منفی درگیر کند. افرادی که در... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

روان رنجورخویی (N)

عامل روان رنجورخویی نشان‌دهنده میزان آمادگی فرد برای تجربه هیجانات منفی و ابتلا به اختلالات روانی نظیر افسردگی و اضطراب است. در فرم بلند این آزمون عامل روان رنجورخویی 6 صفت مربوط را نیز می‌سنجد که این صفات شامل: عصبانیت، افسردگی، ... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- به سبک زندگی خود بیشتر دقت کنید

بسیاری از ما سبک زندگی یکنواخت و کسل‌کننده‌ای داریم. ممکن است دچار افسردگی پنهان شده و خودمان خبر نداشته باشیم. در یک زندگی روتین رخ دادن افسردگی چیز عجیبی نیست. چرا که ذهن ما نیازمند تجربه افت و خیز و احساس پویایی... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

روان‌درمانی فردی

روان‌درمانی در زمینه اعتیاد رفتاری غالبا به شیوه درمان شناختی رفتاری انجام می‌شود. در این شیوه درمانی، درمانگر از فرد مبتلا درباره شرایط روانی، شرایط پزشکی، مصرف مواد و الکل، و شرایط خانوادگی سؤالاتی می‌پرسد. این سؤالات به اتخاذ تصم... (بیشتر)

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید

اگر شما شناخت درستی از خود داشته باشید و از توانمندی‌ها و ضعف‌های خود آگاه باشید، دیگر دائماً نگران بازخوردهای منفی دیگران نخواهید بود. تلاش کنید تا به خودآگاهی بیشتری در مورد توانایی‌های خود دست یابید. اگر شما شناخت... (بیشتر)

👤 Top Contributors