برو به محتوای اصلی

عمران
عمران

آیا در مورد عمران سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره عمران بپرس!

حامد شهابی

عمران کارهای اجرایی است ولی معماری بیشتر در حد ایده است.

یوسف هنرمند
مهندس کامپیوتر

 نمی‌توان گفت فلز مقاوم‌تره یا بتن. هردو در کنار هم بهتر می‌توانند عمل کنند.

در کشور‌های اروپایی و قدرتمند با توجه به امواج الکترومغناطیسی سازه‌های خود را میسازند. این موضوع رو زمانی فهمیدند که یک پلی در یکی از ایالت‌های امریکا بر اثر باد نسبتا... (بیشتر)

مهدی 7474

در کل نتیجه نهایی رو در یک جمله خدمتتون عرض کنم:

معماری آرزو میکنه، مهندس عمران برآورده میکنه.

یعنی اینجوری که مثلا معمار میگه کاش یه خونه هشت ضلعی هشت طبقه میساختیم ولی هیچی از مقاومت مصالح و نیروهای استاتیکی و دینامیکی نداره.

مهندس عمران باید تو اکث... (بیشتر)

پاسخعمران
محمدرضا ش

بهترین نوع زمین از نظر شهرداری‌ها و سازمان نظام مهندسی زمین با موقعیت جنوبی است به دلیل دریافت نور مناسب و هوای کافی. اما از نظر مکانیک خاک بهترین نوع زمین زمین دج است. 

 

محسن

سرعت‌گیرها برای کم شدن تصادفات واقعا مفید هستند ولی متأسفانه سرعت‌گیرهایی که در بیشتر شهرها و عموما توسط شهرداری‌های ساخته می‌شود بدون در نظر گرفتن هیچ اصول خاصی ساخته می‌شوند. از جمله‌ی اشکالات این سرعت‌گیرها عبارتند از:

1- متناسب نبودن ارتفاع و طو... (بیشتر)

داود متولی زاده
موسس شرکت هلینوس-دکتری هوش مصنوعی-رباتیکز

تشریف ببرید شهرداری منطقه مورد نظرتون اونجا نقشه دارن نگاه میکنن بهتون میگن.

رضا نجفی

بیشترین مشکلی که در این نوع همکاری‌ها پیش می‌آید، عدم توجه به تمام جوانب در زمان بستن قرارداد است که باعث درگیری و مشکلات فراوانی خواهد شد.

اولین و آخرین قدم بستن قرارداد محکم با استفاده از مشاوره حقوقی قوی است که در صورت بروز مشکل و عدم پایبندی طرف... (بیشتر)

رضا نجفی

توی هر کاری که بهش علاقه دارید می‌تونید علمش رو کسب کنید. طراحی داخلی.و.. میشه با کلاس‌های مختلف یا مطالعه و کسب تجربه انجام داد ولی نکته‌ای که اینجا مطرح هستش از نظر نظام مهندسی با داشتن مدرک عمران، کسب اجازه امضا و تایید در زمینه طراحی معماری رو ... (بیشتر)

ندا اسماعیلی
کارشناس معماری، کارشناسی ارشد معماری داخلی

اول اینکه طراحی داخلی و معماری داخلی دو گرایش متفاوت می‌باشند و در دنیای امروز مانند هر رشته تخصصی دیگری دارای مبانی خود می‌باشند، که واقف نبودن به آنها باعث گرفتار کردن کسانی است که بعدها از ماحصل کار شما استفاده میکنند. برای تغییر گرایش از عمران ... (بیشتر)

👤 Top Contributors