برو به محتوای اصلی

تاریخ
تاریخ
تعاریف موضوع:
دسته‌بندی

آیا در مورد تاریخ سوال دارید؟

همین الآن عضو شو و به صورت ناشناس یا عمومی سوالتو درباره تاریخ بپرس!

تجزیه استخوان جانداران پس از مرگ به جنس خاک، دما، فشار و باکتری‌های موجود در محیط بستگی دارد. اگر جانور هنگام مرگ در محیطی قرار بگیرد که عوامل مذکور شرایط خاصی داشته باشند، خاک مانند یک لایه محافظ دور استخوان را گرفته و آن را از تجزیه کامل در امان ... (بیشتر)

۳
سامان ب ،

میگن که مارلو ممکنه مامور مخفی ملکه بوده باشه و خوردن مشروبات الکلی یه پوششی بوده بر کارهاش و چاقو خوردنش هم تصادفی ممکنه نبوده باشه و عمدا اونو کشتن.

از طرف دیگه شکسپیر دوماه از مارلو کوچیکتر بوده، تا زمان مارلو چند نمایشنامه نوشته بوده و در همون س... (بیشتر)

۴

او در این کتاب با نگاهی به آراء متفکرانی چون میشل فوکو و آنتونیو گرامشی و آمریت دانش غرب نسبت به شرق و همچنین قدرتی را که غرب به شرق تحمیل کرده و نیز دیدگاه‌های غربی درباره شرق‌شناسی را به چالش کشیده است.

وی در بخشی از مقدمه کتاب خود درباره آن مینوی... (بیشتر)

۳

جسد مومیایی شده مصری دربردارنده‌ی کنجکاوی و فریفتگی است. بسیاری از این مومیایی‌ها تاکنون در مصر کشف شده‌اند و بسیاری از آنها نیز وجود دارند که باید کشف شوند. مطالعات متعددی روی این مومیایی‎ها و در مورد آنها انجام شده و اسرار زیادی نیز وجود دارند که... (بیشتر)

۷
مهدی خیری ، متخصص موبایل وکامپیوتر

مومیایی به جسدی گفته می‌شود که پوست و گوشت خشک شده آن در اثر تماس عمدی یا تصادفی با مواد شیمیایی، سرمای فوق‌العاده زیاد، رطوبت بسیار پایین یا عدم وجود هوا حفظ شده‌است. مومیایی کردن، روشی برای حفظ جسد است که در آن امعاواحشا و مغز را پیش از خواب... (بیشتر)

۵
تصویری از آرتمیس یکم

آرتمیس یکم، ملکه هالیکارناس در کاریا، و فرماندهٔ نیروی دریایی ایران در نبرد سالامیس در زمان لشکرکشی خشایارشا پادشاه هخامنشی، در ۴۸۰ پیش از میلاد به یونان بود.

معرفی آرتمیس

کاریا و مرکز آن شهر هالیکارناس، در دوران باستان.

پدر آرتمیس... (بیشتر)

۹

من دوست دارم این سوال را اینگونه بخوانم و جواب دهم:

5 نفر از بزرگان ادبیات ایران را که بیشتر می‌پسندید را بگویید؟

  1. سعدی
  2. مولانا
  3. شاملو
  4. محمود دولت آبادی
  5. عباس معروفی
  6. رضا امیرخانی
۵
شرلوک هولمز ، فوق لیسانس علوم کامپیوتر شریف

1.مشکلات اقتصادی (کم‌خوانی محمد رضا پهلوی در مدیریت کشور و آغاز فساد و فحشا برای اولین بار در کشور در سطح عظیم) 

2.مشکلات عقیدتی (با دین مردم بازی کردن) 

3.مشکلات معیشتی (نبود آب و برق و گاز کافی و با هزینه مناسب) 

4.مشکلات سیاسی (اهمیت... (بیشتر)

۳

انقلاب 1357 دلایل متعددی داشت و اینکه یکی از این دلایل را بعنوان دلیل اصلی نام ببریم شاید کار درستی نباشه. اما با توجه به مطالعه ای که من در مورد اصلاحات ارضی داشتم می‌تونم به جرات بگم اصلاحات ارضی سوخت کافی برای انقلاب فراهم کرد. وجود رهبر کاریزما... (بیشتر)

۱۷
ابراهیم اسدی ، لیسانس علوم اجتماعی/معلم بازنشسته

در ایران اولین دولت مادها بودند و اولین پادشاه دیااکو نام داشت. قوم ماد از چندین خانواده بزرگ تشکیل شده بود که موقع اختلاف بر سر مراتع، مسائل امنیتی و اختلاف بین خانواده‌ها و تهدید دشمنان، به بزرگان و ریش سفیدان رجوع میکردند. چون دیااکو قضاوت عادلا... (بیشتر)

۳
👤 Top Contributors