برو به محتوای اصلی
پویا عبدی
مشاور روانشناس
۷ ماه پیش پرسیده شده

علل ایجاد نارضایتی جنسی چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

دچار بودن به اختلالات جنسی از علل نارضایتی جنسی

بسیاری از مواقع علت نارضایتی جنسی می‌تواند ناشی از دچار بودن به اختلالات و کژکاری‌های جنسی باشد. برای مثال بی‌میلی جنسی و ناتوانی در رسیدن به ارگاسم از جمله اختلالات جنسی رایج در زنان هستند که به میزان زیادی کیفیت رابطه را تحت تأثیر قرار می‌دهند. این اختلالات در برخی برهه‌های زمانی مانند دوران پس از زایمان بیشتر اتفاق می‌افتند. آگاهی از این مشکلات و کژکاری‌ها و پیگیری برای شروع درمان به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید مشکلات را پشت سر گذاشته و رابطه جنسی خود را بهبود ببخشید.

متأسفانه بسیاری از زوجین فکرمی‌کنند که این مشکلات تنها برای آن‌ها اتفاق می‌افتد و امری غیرقابل درمان است. همچنین برخی از آن‌ها از مطرح کردن این مسائل با متخصصین احساس شرم می‌کنند و به همین خاطر به سراغ درمان‌های غیرعلمی برای مشکلات خود می‌روند. برای مثال اختلال نعوظ و زود انزالی در بسیاری از مردان مشاهده می‌شود. ناآگاهی از روش‌های درمان این اختلالات بسیاری از مردان را به مصرف داروهای غیر استاندارد و حتی مصرف مواد مخدر ترغیب می‌کند. در حالی که امروزه سکس تراپیست‌ها با استفاده از تکنیک‌های مختلف می‌توانند به شما کمک کنند تا بتوانید از این مشکلات عبور کنید و بار دیگر روابط جنسی خود را بهبود بخشید.

وجود مشکلات ارتباطی از علل نارضایتی جنسی

بررسی‌ها در مورد زوجینی که دچار نارضایتی جنسی هستند نشان می‌دهد که در بسیاری از مواقع این مسئله از نداشتن مهارت‌های ارتباطی کافی ناشی می‌شود. بسیاری از افراد به سکس به عنوان یک مسئله بسیار سطحی برای رفع نیازهای غریزی اولیه نگاه می‌کنند. در حالی که رابطه جنسی یکی از عمیق‌ترین پیوندهای انسانی است و حفظ کیفیت آن در طول زمان نیازمند توجه دو طرف به نیازهای یکدیگر است. به این منظور باید بتوانید به درستی با همسر خود ارتباط برقرار کنید، از نیازها و خواسته‌های او در رابطه جنسی باخبر باشید و بتوانید در کنار هم برای داشتن یک رابطه موفق تلاش کنید.

معمولاً زوجینی که نمی‌توانند به خواسته‌ها و نیازهای دیگری در طول رابطه جنسی توجه کنند، بیرون از تخت خواب نیز نمی‌توانند ارتباط مناسبی با یکدیگر داشته باشند و تعارض‌ها و اختلافات زیادی را تجربه می‌کنند. در واقع رابطه جنسی آینه‌ ارتباط زوجین در طول روز است که مشکلات نادیده گرفته شده را به روشنی نشان می‌دهد. در این شرایط مراجعه به یک زوج درمانگر و بهبود روابط عاطفی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید نارضایتی جنسی خود را نیز بهبود ببخشید.

منبع: نارضایتی جنسی | علل و روش‌های بهبودی نارضایتی جنسی۹