برو به محتوای اصلی
ناشناس
۹ ماه پیش پرسیده شده

وظیفه زن نسبت به شوهر چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. مقبولیت

یکی از مهم‌ترین نیازهای عاطفی مردان این است که بدانند در خانه و نزد خانواده‌شان دوست‌داشتنی و مورد احترام هستند. زن موظف است با رفتار و اعمال خود به همسرش ثابت کند که او را صرفا به خاطر وجود خودش دوست دارد و این احساس را در فرزندان نیز به وجود بیاورد.

2. اعتماد

یکی دیگر از نیازهای مهم عاطفی مردان مورد اعتماد بودن است. مردان در خانه پدری و در ذهن خود مظهر قدرت و تکیه‌گاه بودن هستند و لازم دارند احساس کنند که در خانواده خود و در رابطه با همسر و فرزندان نیز مورد اعتماد هستند.

زنان وظیفه دارند که توانایی‌های همسر خود را بشناسند و متناسب با آن از او توقع داشته باشند تا به این صورت احساس بی‌اعتمادی و سرشکستگی در مرد به وجود نیاید. در خانه‌ای که زن به همسرش اعتماد ندارد، بچه‌ها نیز به پدر خود اعتماد نمی‌کنند و او را به عنوان یک تکیه‌گاه برای خود نمی‌بینند.

3. تشویق کردن و قدردانی

زن یکی از نزدیک‌ترین و تأثیرگذارترین افراد زندگی همسرش می‌باشد. مردان نیاز دارند که به خاطر توانایی‌ها و کارهای مثبت‌شان تشویق شوند و از این طریق اعتماد به نفس شان بالا‌تر می‌رود. زن به عنوان یک فرد مهم و تاثیرگذار در زندگی، وظیفه دارد توانایی‌های همسرش را تشویق و قدردانی کند تا این گونه احساس امنیت و ارزشمندی را به همسرش هدیه کند.

منبع: وظیفه زن نسبت به شوهر چیست؟۹