برو به محتوای اصلی
ناشناس
۱۰ ماه پیش پرسیده شده

افراد موفق چه عاداتی دارند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- تکرار اشتباهات گذشته و گیر افتادن در تله‌های قدیمی

افراد موفق در پایان یک شکست عشقی یا عدم موفقیت شغلی، موقعیت را با دقت بررسی می‌کنند، تمام ریسک فاکتورها یا عوامل دخیل در عدم موفقیت خود را پیدا می‌کنند و از اشتباهات خود درس می‌گیرند و پس از آمادگی لازم و تغییر در شرایط موجود دوباره وارد عمل می‌شوند.

2- شروع به کار یا فعالیت قبل از اطمینان یافتن از صلاحیت خود

درست است که آدم‌های موفق دنبال رویاهای خود می‌روند و شادکامی درونی خود را دنبال می‌کنند ولی قبل از آن که وارد عمل شوند، اطلاعات کافی به دست می‌آورند و با آگاهی، اراده و امید وارد میدان می‌شوند. قبل از شروع هر کاری از خود می‌پرسند که چرا این کار را انجام می‌دهم؟ آیا موقعیت فعلی من برای این کار مناسب هست؟ آیا اطلاعات لازم برای انجام این کار را دارم؟ اگر جواب خوبی برای انجام این سوالات پیدا نکنند، به دنبال مشکل می‌گردند و تا زمانی که مشکل را برطرف نکنند، شروع به کار نمی‌کنند.

3- تلاش در جهت تغییر دیگران

دیر یا زود متوجه این قضیه می‌شوید که شما نمی‌توانید کسی را مجبور به انجام کاری کنید یا او را تغییر دهید. به همین دلیل باید به دیگران اجازه دهید تا خودشان عواقب کارها و نتایج تصمیماتشان را تجربه کنند. آگاهی و کسب بینش نسبت به این واقعیت که شما قادر به تغییر دیگران نیستید به شما کمک می‌کند تا با تلاش در جهت تغییر رفتار خود، شاهد رشدی چشمگیر در شیوه‌های تبادلی دیگران با خودتان باشید و به اهدافتان نزدیکتر شوید. در واقع یکی دیگر از عادات افراد موفق، توانایی برقراری ارتباط موثر است.

4- تلاش برای راضی نگه داشتن همه

راضی نگه داشتن همه غیر ممکن است پس شما نباید وقت خود را برای راضی نگه داشتن تمامی اشخاص تلف کنید بلکه باید فرصت دهید تا همه چیز به مرور زمان آشکار شود. سعی کنید با قدرت در جهت رسیدن به هدف خود قدم بردارید، با رسیدن به هدفتان می‌توانید کم‌کم همه را خشنود سازید که در این بین رضایت و خشنودی افراد مهم زندگیتان باید برایتان در اولویت باشد.

5- ترجیح دادن راحتی‌های کوتاه مدت بر منافع بلند مدت

زمانی که افراد موفق در می‌یابند هدفی که می‌خواهند به آن برسند نیازمند تحمل سختی زیاد در محدوده زمانی طولانی است، تسلیم شرایط سخت نمی‌شوند و قبول می‌کنند که رسیدن به هدفشان نیازمند خارج شدن از منطقه‌ی امن یا زندگی راحت خود و توانایی ریسک‌پذیری بالاست.

6- اعتماد کردن بی چون و چرا به عالی رتبه‌ها

به طور طبیعی جذب افراد یا چیزهایی می‌شویم که در نظر ما بی‌عیب و نقص یا استثنایی و باورنکردنی هستند. انسان‌ها عاشق رشد و تعالی هستند همیشه به دنبال تقویت ویژگی‌ها و خصوصیات مثبت خود هستیم به همین دلیل است که اشخاصی را دنبال می‌کنید که در نظرتان بلند مرتبه هستند، در صدد کار کردن با افرادی هستید که عملکردی عالی دارند، با افرادی دوست می‌شوید که خصوصیات شخصیتی بی‌نظیری داشته باشند تا از همراهی با آن‌ها خوشحال باشید اما واقعیت این است که هیچ چیز یا هیچ کسی کامل نیست و افراد موفق به خوبی به این موضوع واقف هستند که عیب و نقص، ذات وجودی جهانیان است پس چشم بسته به هیچ چیز اعتماد نمی‌کنند.

منبع: 10 کاری که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی‌دهند | عادات افراد موفق۳۰