برو به محتوای اصلی
ناشناس
سال گذشته پرسیده شده

مراحل اخذ شهروندی آمریکا چیست؟ پروسه‌ی سیتیزن آمریکا شدن به چه صورت است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

صنم والی زاده
کارشناس ارشد جهانگردی
  1. اولین قدم برای اخذ شهروندی آمریکا تعیین صلاحیت است. شما باید بررسی کنید که آیا شرایط ذکر شده را دارید یا خیر.
  2. مرحله دوم تکمیل فرم‌های مربوطه و ارائه مدارک مورد نیاز.
  3. ثبت فرم‌های تکمیل شده.
  4. وقت بیومتریک: اگر لازم است که شما تست‌های بیومتریک را انجام دهید USCIS به شما ایمیلی محتوی زمان، تاریخ و مکان وقت بیومتریک را به شما اعلام می‌کند.
  5. انجام مصاحبه: USCIS زمان مصاحبه شما را برنامه‌ریزی کرده و به شما اطلاع می‌دهد. حتما اطلاعیه زمان مصاحبه را با خود در زمان مقرر همراه داشته باشید.
  6. تصمیم اتخاذ شده از سوی USCIS را دریافت می‌کنید.
  7. اعلانیه‌ای برای مراسم سوگند وفاداری آمریکا دریافت خواهید کرد. حتی در برخی موارد پیش آمده است که این مراسم در همان روز انجام شده است، اما اگر برنامه‌ریزی نشده بود تاریخ و مکان آن به شما ایمیل خواهد شد.
  8. مراسم سوگند وفاداری: در این مراسم شما باید فرمی را تکمیل کنید که توسط USCIS ارزیابی می‌شود. اگر خطایی در آن وجود دارد حتما افسران را از این موضوع مطلع سازید.
  9. در مرحله پایانی لازم است که شما درکی از ماهیت شهروندی آمریکا داشته باشید و از وظایف، مسئولیت‌ها و حقوق خود باخبر باشید.

افرادی که بتوانند شهروندی آمریکا را بدست آورند، سیتیزن آمریکا نامیده می‌شوند.  افرادی که به اصطلاح سیتیزن آمریکا هستند نسبت به مهاجران دارای گرین‌کارت مزایای بیشتری دارند، آن‌ها می‌توانند از کمک‌های دولتی در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شوند، اقوام خود را به آمریکا دعوت کنند و… ادامه مطلب۱۷۷