برو به محتوای اصلی
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

مشکل روزمرگی از کجاست؟

متاسفانه خیلی از افراد، ابتدا به مشغله‌ها و نگرانی‌هایی که در طول روز دارند فکر می‌کنند و هنگامی که آنها تمام شد، تازه یادشان می‌افتد که باید به همسرشان نیز توجه کنند. اما چگونه با این همه دغدغه و خستگی، می‌توان به همسر خود عشق ورزید؟ همین مسائل باعث خشم، دلخوری و حتی مشاجره و درگیری بین زوجین می‌شود. پس فراموش نکنید که شما یک شریکی برای زندگی خود دارید و لازم است در تمام مسیرها با او هم‌قدم و هم‌نفس باشید. 

چگونه به همسرم احساس خوب بدهم؟

خیلی ساده است، غرور، استبداد، لجبازی و سیاست‌مداری خود را کنار بگذارید. خودتان باشید و خالصانه با همسرتان رفتار کنید. درست است که همه گهگاهی به یک فضای خصوصی یا یک پوشش محافظت‌کننده از احساسات درونی نیاز دارند، اما یک رابطه صادقانه، تنها چیزی است که قطعا شادی و آرامش را در زندگی به ارمغان خواهد آورد. زوجینی که برای مخفی کردن خودشان، برای همسرشان فیلم بازی می‌کنند و سعی می‌کنند با سیاست، همسرشان را در کنترل خود نگه دارند، نشاط زندگیشان محکوم به فناست. در نهایت دروغ گفتن به همسر به هر دلیل که باشد، دیر یا زود به رابطه و خانواده آسیب خواهد زد.

چگونه به زندگی زناشویی انرژی تزریق کنیم؟

بازتاب انرژی مثبت به شریکتان، به شما انرژی اضافه می‌دهد. به سوالات یا صحبت‌های شریکتان گوش داده و با محبت پاسخ دهید؛ گوش دادن با شنیدن فرق دارد. گهگاهی او را در آغوش بگیرید و ببوسید، این گونه به همسرتان توجه و محبت ارائه داده‌اید و طبیعتا بیشتر از آنچه داده‌اید دریافت می‌کنید. اگر شما اجازه دهید که ناراحتی‌ها و خلق پایین‌تان، جلوی ابراز و پذیرش عشق را بگیرد، آنگاه است که این اخلاق، عادت شما شده و دیگر نمی‌توانید شور و شوق را در زندگی خود پیدا کنید.

چگونه از رابطه با همسر خود لذت ببرم؟

برای شاد بودن نیازی نیست حتما کارهای عجیب و خارق‌العاده انجام دهید. با هم شوخی کنید و جوک‌هایی که تنهایی یا در محل کار با همکارانتان می‌خوانید، برای همسرتان بخوانید. وسایل بازی مثل بازی رایانه‌ای و بازی‌های کارتی تهیه کنید. با هم به پیاده‌روی در طبیعت و پیک‌نیک بروید. زندگی خیلی کوتاه است پس هر لحظه از زندگی ارزش خوشحال بودن دارد. اما باید در همین زمان کم، کنار کسی باشید که دوستش دارید و دوست داشتن خود را با شادابی با هم تقسیم کنید.

هر روز، بدون توجه به شرایط، ابراز عشق به خانواده را فراموش نکنید. زیرا اگر علاقه و دوست داشتن خود را متوقف کنید، همسر و شریک زندگی شما بعد از مدتی حس می‌کند که دیگر برای شما اهمیتی ندارد، همین مسئله، مانند سم، کم کم احساسات مثبت را در زندگی شما می‌کشد. شاید گاهی واقعا عصبانی یا ناراحت باشید، اما یک لبخند ساده و یک ابراز دلتنگی صمیمانه، بتواند همه چیز را تغییر دهد.

منبع: چگونه با شریک زندگی خود خوشحال باشیم۴

۳
نمایش سوال