برو به محتوای اصلی
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

الکل می‌نوشید؟!

الکل میل جنسی را افزایش می‌دهد اما در عملکرد جنسی برعکس عمل می‌کند. الکل به دلیل سرکوب کردن سیستم عصبی مرکزی در طولانی مدت تعادل هورمونی را بهم زده و مسبب آسیب‌های عصبی و کبدی می‌شود. آسیب در کبد باعث می‌شود تا هورمون‌های زنانه بیشتری در بدن شما ترشح پیدا کند و دیگر نتوانید به صورت طبیعی به نعوظ مردانه دست پیدا کنید.

کنترل مصرف نیکوتین

آزمایشی در دانشگاه تگزاس بر افراد غیر سیگاری صورت گرفت تا تاثیر نیکوتین را بر نعوظ مشخص کند. به افراد غیر سیگاری آدامس‌های نیکوتین داده شد تا چند هفته آن‌ها را آزمایش کنند. بعد از چند هفته تا 23 درصد کاهش برانگیختگی جنسی در این افراد مشاهده شد. پس برای افزایش برانگیختگی و نعوظ بهتر، برای ترک سیگار اقدام کنید.

زیاد دوچرخه‌سواری نکنید

جالب است بدانید دوچرخه‌سواری روی یک زین باریک به دلیل فشار بیش از حد در ناحیه بین پاها، باعث اختلال در اعصاب و رگ‌های خونی مهمی می‌شود. اگر می‌خواهید با این مشکل روبرو نشوید از یک زین پهن و بدون دماغه استفاده کنید.

تعداد روابط جنسی خود را افزایش بدهید

هرچقدر از تعداد روابط جنسی کمتری در هفته بهره ببرید، احتمال اختلال نعوظ در شما بالاتر است. با مقاربت منظم و بیشتر در طول هفته خود را در مقابل اختلال نعوظ محافظت نمائید. البته نباید حد طبیعی رابطه جنسی در خود را نادیده بگیرید.

آرامش داشتن تاثیر زیادی دارد

آرامش به قدری اهمیت دارد که زمانی نداشتن آرامش را تنها دلیل مشکلات نعوظ می‌دانستند. شما زمانی که آرامش نداشته باشید (بدن در خالت سمپاتیک)، بدن اصلا به فکر تولید مثل و نعوظ نبوده و شما با مشکل روبرو خواهید بود. بنابراین بهتر است آرامش خود را حفظ کنید تا بدن در حالت آرامش در بیاید و در نعوظ و تولید مثل همکاری کند.

از تحریک‌کننده‌های کلی بدن اجتناب کنید

منظور از تحریک‌کننده‌های کلی، کافئین‌ها و سایر مواد مشکوکی است که به عنوان تقویت‌کننده‌های انرژی معرفی می‌شوند. بهتر است به توصیه قبلی بیشتر دقت کنید و متوجه باشید، آرامش در حین رابطه جنسی خیلی مهم و اساسی است. بهتر است عضلات قبل از نعوظ بدون تحریک و آرام باشند.

منبع: تکنیک‌های موثر برای درمان اختلال نعوظ۹

۲
نمایش سوال