برو به محتوای اصلی
ناشناس
۶ ماه پیش پرسیده شده

نشانه‌های پیش‌بینی‌کننده طلاق چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1 – بددهنی و بی‌احترامی:

یکی از پیش‌بینی کننده‌های طلاق، عدم وجود یا میزان کم صحبت محبت‌آمیز و همراه با آرامش است. مکالمه‌های شما همیشه با صدای بلند، با کنایه و طعنه زدن، اتهام و انتقاد شروع می‌شود و این مسئله بسیار برای رابطه خطرناک است و قابل تحمل توسط هیچکس نیست. مخصوصا زمانی که یکی از زوجین، علیه دیگری طغیان کرده و با یک رفتار تکانشی شدید، همه چیز را زیر سوال می‌برد.

2 – تجربه‌های بد گذشته:

زمانی که شما بعد از هر مشکل یا بگو مگویی، به گذشته و اشتباهات همدیگر برمی‌گردید و آن‌ها را به روی همسر خود می‌آورید، باید بگوییم رابطه شما قابل ادامه دادن نیست. خاطرات بد با بدبینی همراه است و اعتماد را از بین می‌برد.

3 – ناتوانی در فهمیدن حرف هم و حل مشکلات:

یکی از پیش‌بین‌های طلاق، این است که زوجین حرف هم را نمی‌فهمند و نمی‌توانند یکدیگر را درک کنند. این مسئله باعث می‌شود که تلاش‌های یکی از زوجین یا هر دو برای اصلاح رابطه و بهتر کردن اوضاع شکست بخورد و ازدواج شان به جدایی ختم شود.

4 - چهار موشک برای تخریب خانه آرزوها:

تحقیر و انتقاد مخرب، حالت تدافعی داشتن و ایراد گرفتن از همسر، 4 موشکی است که می‌تواند یک زندگی را به طور کامل از هم بپاشد.

_ انتقاد اگر سازنده باشد، می‌تواند به بهبود رابطه کمک کند اما زمانی که به تحقیر شبیه باشد، قابل اصلاح نیست. انتقاد کردن با ایراد گرفتن فرق دارد.

_ حالت تدافعی داشتن یعنی نپذیرفتن اشتباهات به خاطر ترس یا غرور. متاسفانه این مسئله برای فرد مقابل بسیار آزاردهنده است.

_ ایرادگیری مداوم هم، می‌تواند یک فرد را کاملا نسبت به کاری که دارد می‌کند بی‌انگیزه کرده و امید و انرژی او را برای اصلاح از بین ببرد.

5 – شکسته شدن حرمت‌ها و خطوط قرمز:

و در نهایت، تیر خلاص یک رابطه، زمانی است که روی خط قرمز‌ها پا گذاشته شود، حرمت‌ها شکسته شود و به قول معروف، روی زن و شوهر توی روی هم باز شود. اینجاست که می‌توانید ثانیه‌شمار پایان زندگی را کوک کرده و اگر اقدام جدی برای اصلاح و نجات زندگی انجام نشود، زندگی مشترک به خط پایان می‌رسد.

منبع‌: پیش‌بینی‌کننده‌های طلاق۶

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۸ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۶ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار