برو به محتوای اصلی
ناشناس
سال گذشته پرسیده شده

چگونه فردی دوست‌داشتنی باشیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

من شخصاً فکر می‌کنم اینکه چرا چنین سوالی می‌پرسیم، در نوع جوابی که به این پرسش می‌دهیم، بسیار موثر است.

اگر این سوال ناشی از یک کنجکاوی ساده و با هدف توسعه‌ی فردی باشد، می‌توان جواب‌های متعددی به آن داد که مثلاً n تعداد عوامل را رعایت کن و فلان کارها را نکن تا دوست‌داشتنی بشوی.

اما اگر این سوال ناشی از داشتن یه شخصیت مهرطلب باشد، (که خود را دوست داشتنی نمی‌داند!) جواب مراجعه به یک روانشناس ۱۷(طرحواره درمانگر) است. تا در این زمینه به فرد کمک کند که اصولاً تو دوست‌داشتنی هستی و نیاز به تلاش خارق‌العاده‌ای در این زمینه نداری.

موفق باشید...

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- اصیل باشید:

برای اینکه دیگران شما را دوست داشته باشند، باید خودتان باشید. هیچ کس، آدمی را که مدام در حال نمایش باشد را دوست ندارد. برای اطلاع از راه‌های اصیل بودن۱۱ کلیک کنید.

2- قدرشناس باشید:

یک شخص دوست‌داشتنی، قلب مهربانی دارد. از احساسات دیگران آگاه هست و به دیگران کمک می‌کند. شخص دوست‌داشتنی قدر محبت دیگران را می‌داند و برای جبران محبتشان تلاش می‌کند.

3- غرور خود را حفظ کنید:

حفظ کردن غرور با متکبر بودن متفاوت است. نگاه از بالا به پایین درست نیست، اما شما باید سطح و احترام خود را حفظ کنید. در مقابل بی‌احترامی‌ها و توهین‌ها واکنش محترمانه و قاطع نشان دهید و همزمان با دیگران هم حس باشید.

4- خود را دوست داشته باشید:

فردی که عاشق خودش نباشد و همیشه از ضعیف بودن خود صحبت کند دوست داشتنی نیست. هیچ وقت برای جلب محبت دیگران خود را تحقیر نکنید و ترحم نخرید. به خود اعتماد داشته باشید و دوست داشتن خود را تمرین کنید.

منبع: چگونه فردی دوست‌داشتنی باشیم؟۳۰

خود واقعیتون باشین و اصلا به این فک نکنید اگه اینطوری یا اونطوری باشم دوست‌داشتی میشم. خود واقعی‌تون بهتر از هر نوع شخصیتیه.

به نظر خودتون تا کی میتونید وانمود کنید به اینکه آدمی هستین با ملاک‌های شخصیتی طرف مقابلتون؟