برو به محتوای اصلی

من مقداری سرمایه دارم. میخوام کسب و کاری رو حول ایده‌ام راه بندازم. بنظرتون حقوق یک برنامه‌نویس در شهرستان چقدر هست؟ (هم کار اندروید انجام بده هم طراحی سایت)! و اینکه ترسی که من دارم از اینکه ایده‌ی من رو ممکنه بدزده، البته صرفا لفظ دزدیدن درست نیست ولی در کل آیا راهی برای جلوگیری از این کار هست؟ برای کاهش هزینه‌هایی از این قبیل (حقوق برنامه‌نویس) چه راهی پیشنهاد می‌کنید؟

۱
ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

امیر حریربافان ، بنیانگذار شبکه بازار آنلاین همبازار و شبکه اجتماعی جملک

اصولا در دنیای کارآفرینی و همچنین سرمایه‌گذاری، ایده‌ها ارزش چندانی ندارند. انجام آن ایده است که اهمیت دارد.

اینکه شما بتوانید آن ایده را به نتیجه برسانی و هزاران مشکل سر راه را کنار بگذارید اهمیت دارد.

اگر ایده شما اینقدر ساده است که یک برنامه‌نویس میتواند آن را بدزدد و از شما جلو بزند، معنیش آن است که شما به توانایی‌های خود شک دارید و در ادامه هم نمی‌توانید آن ایده را به نتیجه برسانید.

برای استخدام برنامه‌نویس، پیشنهاد من این است که با یک برنامه‌نویس شریک شوید و به صورت co-founder‌ با وی همکاری کنید. اینجوری میتوانید قرارداد عدم رقابت بنویسید و خیالتان از بابت سرقت ایده راحت شود.

۸
حجت مردانه زاده ، بنیان گذار افزونه ها دات کام - طراح و توسعه دهنده سیستمهای متن باز

برای غلبه بر ترستون واقعا نمیشه کاری کرد جز اینکه صرفا نام و نشان تجاری‌تون بعنوان علامت تجاری ثبت کنید. اطلاعات مالکیت دامنه و سرور حتما و حتما صرفآ در اختیارتون باشه.

اگر بخواهید یک برنامه‌نویس استخدام کنید طبیعتا میبایست فکر حقوق، هزینه دفتر برای استقرار و همچنین بیمه و سایر مزایاش باشید. اما اگر سرمایه‌تون اندک هستش پیشنهاد میکنم پروژه‌تون رو بصورت دورکاری یا برون‌سپاری و بصورت پروژه‌ای به یک فرد یا شرکت بسپارید چون هزینه اجرا و تایم زمان بسیار بسیار کوتاه‌تر خواهد بود.

۷
مسعود صباغی ، موسس سایت ساز وبزی

یک پیشنهاد بخوام داشته باشم، دنبال استخدام برنامه‌نویس نباش، دنبال هم بنیان‌گذار برنامه‌نویس باش.

استارتاپ باید چابک باشه و با استخدام یک برنامه‌نویس نمی‌توانید چابک عمل کنید.

۲