برو به محتوای اصلی
کاوه فیروزآبادی
کارشناس فروش
۷ ماه پیش پرسیده شده

طالقان چه جاهای دیدنی دارد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

نیما فیروزآبادی
مهماندار هواپیما

طالقان مکانی در 114 کیلومتری کرج و 166 کیلومتری تهران است. طالقان بسیار خوش آب و هوا بوده، از این رو مقصد بسیاری از گردشگران تهرانی و کرجی می‌باشد. امکان پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در چمن‌زارها و کوچه باغ‌های آن برای شما فراهم است. 

طالقان چه جاهای دیدنی دارد؟

مکان‌های دیدنی طالقان:

  • سد و دریاچه طالقان: این سد بر روی رودخانه شاهرود که از مازندران سرچشمه می‌گیرد قرار دارد و امکان ماهیگیری نیز در آنجا وجود دارد.
  • آبشار شله بن: این آبشار اگرچه آب زیادی ندارد، ولی راه رسیدن به آن و اطرافش دیدنی است. آبشار شلبن (شله بن) در غرب روستای بزج در 10 کیلومتری شمال شهرک طالقان واقع شده است.
  • روستای اورازان: روستای اورازان یا آب ریزان یکی از روستاهای سرسبز طالقان است. این روستا در 12 کیلومتری طالقان قرار دارد و درخت‌های گردو فراوان و چشمه‌های پر‌آب آن بسیار مشهور است. اورازان زادگاه جلال آل احمد، نویسنده شهیر ایرانی است و کتابی را نیز به نام اورازان، درباره آداب و رسوم و فرهنگ و زبان مردم این منطقه، نوشته است.
  • آبشار کرکبود: این آبشار به دلیل رنگ کبود کوه‌های اطرافش به این اسم شهره است و 14 کیلومتر با طالقان فاصله دارد. آبشار کرکبود، آبشاری تماشایی است که در میان دره‌ای عمیق با صخره‌های 30 تا 50 متری قرار دارد.