برو به محتوای اصلی
ناشناس
۸ ماه پیش پرسیده شده

چطور بفهمم افسرده‌ام و چطوری درمانش کنم؟ آیا حتما باید دارو بخورم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

افسردگی نشانه‌های مختلفی دارد مثل از دست دادن انرژی، از دست دادن علاقه به فعالیت‌ها و زندگی، غمگینی، فقدان اشتها، کاهش یا افزایش وزن، اشکال در تمرکز، خودملامت‌گری، احساس ناامیدی، شکایت‌های جسمانی، دوری‌گزینی از دیگران، تحریک‌پذیری، مشکل در تصمیم‌گیری و افکار خودکشی. بسیاری از افراده افسرده احساس اضطراب نیز می‌کنند.

آن‌ها اغلب نگران هستند حالت تهوع سرگیجه و گاهی گرگرفتگی، تاری دید، تپش قلب و تعریق را تجربه می‌کنند.
شدت افسردگی از نظر بالینی از خفیف تا شدید تغییر می‌کند برای مثال برخی افراد از تعداد اندکی نشانه‌های گاه و بی‌گاه افسردگی شکایت دارند در حالی که افراد دیگر که از افسردگی شدید رنج می‌برند ممکن است نشانه‌های متعددی به صورت متناوب و طولانی مدت و کاملا آزاردهنده داشته باشند افسردگی بالینی مشابه سوگ پس از فقدان یک عزیز از دست رفته جدای یا طلاق نیست.
احساس غمگینی، تهی بودن، انرژِی پایین و فقدان علاقه در طی سوگواری طبیعی محسوب می‌شوند خشم و اضطراب نیز ممکن است در فرآیند طبیعی سوگ دیده شود افسردگی بالینی با سوگواری طبیعی متفاوت است به طوری که ممکن است بدون وجود یک فقدان واضح نیز افسردگی بالینی رخ دهد به علاوه افسردگی می‌تواند طولانی‌تر از سوگواری و همراه با احساس خودملامت‌گری، ناامیدی و یاس باشد.
بسیار غیر معمول است که فردی بگوید که هیچ‌گاه افسرده نبوده است نوسانات خلقی طبیعی هستند و به ما کمک می‌کنند متوجه شویم که در زندگی ما چیزی فراموش شده است تا شاید ما تغییری در وضع خودمان بدهیم ولی افسردگی بالینی بدتر از نوسانات ساده‌ی خلقی است از آن جا که درجات متفاوتی از افسردگی وجود دارد بیماران به شدت افسرده درخواست چندین درمان را به طور ترکیبی دارند.

اطلاعات تکمیلی را می‌توانید اینجا ۱۴بخوانید.

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۱۵ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۸ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار