برو به محتوای اصلی
صادق افشاری
متخصص طراحی و سئو فروشگاه اینترنتی
۹ ماه پیش پرسیده شده

به نظر شما بهترین کار برای شروع استارتاپ چه کاریه؟ اول با سرمایه اندک خودمون و تک نفره شروع کنیم و یا به جذب سرمایه یا جذب هم‌بنیانگذار بپردازیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

علی رضا مرادی
کار اموز وعلاقه مند به استارت اپ

من هیچ ادعایی برای متخصص بودن در این زمینه ندارم اما به نظر من بهتره تا زمانی که محصول اولیه یا به اصطلاح mvpتون رو آماده و تست نکردین و جامعه هدف و اندازه بازارتون رو به خوبی نشناختین سرمایه جذب نکنید. و بعد از این مرحله هم به نظر من تا جایی که میتونید هزینه‌ها رو از درآمد خود استارتاپ پوشش بدین و به اصطلاح بوت‌استرپ پیش برین البته اگه بتونین سریع به درآمدزایی برسین.

مسعود صباغی

هم‌بنیان‌گذار برای یک استارت‌آپ مهم هست و نقش اساسی داره.

اگر سرمایه شخصی دارید نیازی به سرمایه ابتدای کار ندارید، ولی اگر ندارید می‌توانید به شتابدهنده‌ها درخواست بدید.

امین دلشاد
هم‌بنیان‌گذار خانه هوشمند لوکسین

من به واسطه ارتباطم با تیم‌های تازه شکل گرفته در شتاب‌دهنده دغدغه یک کارآفرین انفرادی رو درک می‌کنم که از کجا کار رو شروع کنید. 

معمولا اولین اقدام پیدا کردن هم‌تیمی برای پیشبرد استارتاپه. خیلی کمن ایده‌هایی که بشه یک‌نفره از زمین بلندشون کرد. حتی اگر شما بتونید این کار رو بکنید هم سرمایه‌گذارها علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری روی یک نفر ندارن.

اگر از یک دانشگاه خوب فارغ‌التحصیل نشده باشید و یا توی یک شرکت بزرگ کار نکنید احتمال اینکه بتونید از آشناهاتون تیم باکیفیت تشکیل بدید خیلی بالا نیست. می‌تونید با شرکت در همایش‌های استارتاپی افرادی که با شما علایق مشترک و توانایی‌های متفاوتی دارند رو پیدا کنید.

پویا غفاری
بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

پیشنهاد میکنم حتما کتاب استارتاپ در ۲۴ ساعت رو مطالعه کنید.

آمار سوال

۳۴ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۹ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار