برو به محتوای اصلی

چگونه کسب و کار جدیدمان را استارت بزنیم و ازدواج خود را نابود نکنیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جواب‌کو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

اغلب مردان موفق به واسطه تلاش فراوان در طول روز و شب، کمتر فرصت رسیدگی به خانواده را دارن. در این حالت اگر همسرانشون به لحاظ عاطفی و شخصیتی نیازمند رابطه از جنس توجه باشن قطعا مشکل پیدا می‌کنن و با مطالعه زندگی مردان موفق هم به وضوح مشخص هست که یا ازدواج و طلاق مکرر داشتن و یا همسر کوتاه آمده و قید رابطه از جنس توجه را زده است. در مورد زنان هم این موضوع صادق است و همسرانشان اغلب یا جدا شده‌اند یا به رابطه موازی پرداخته‌اند. 

ایجاد تعادل بین کار و زندگی خیلی مشکل هست (بخصوص در یک استارتاپ که میخواهیم خودمون را وقف رشد آن کنیم) و به ژنتیک و تربیت و مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی هر فرد وابسته است. خواندن کتاب در این رابطه می‌تونه در افزایش مهارت‌ها کمک کنه اما ژن شما را بهبود نخواهد بخشید. 

وقتی زندگینامه افراد موفق را می‌خونم متوجه می‌شم که اونا چقدر در مراحلی از زندگی مغرور، خودخواه، خودبین و خودمحور بنظر اطرافیانشون میرسیدن در حالی که اونا اهداف بسیار بزرگی در سر داشتن که برای رسیدن به اونا تمرکز فوق‌العاده به خرج دادن و با کسانی که بنظر میرسیده وفاداری چندانی به تحقق اون اهداف ندارن درافتادن و ازونا جداشدن. خواه همکار، خواه شریک، خواه همسر. نمونه‌اش الون ماسک. باید دید هدف چیه. برای رسیدن به هدف شاید ناچار بشی از ازدواج بگذری یا از شریکت جدا بشی. 

۷
ابراهیم اسدی
ابراهیم اسدی،لیسانس علوم اجتماعی/معلم بازنشسته

     چه زیبا مایکل گربر در کتاب افسانه کارآفرینی اش می‌نویسد:  

« هدف اصلی خود را در زندگی مشخص کنید. هدف اصلی شما نباید کسب و کارتان باشد، بلکه هدف‌تان مربوط به خود زندگی باشد. عامل اصلی در کسب و کار، خودتان هستید نه کسب و کارتان. ضمنا یادتان باشه که که کسب و کار شما زندگی شما نیست هر چند کسب و کار بر روی زندگی ما بسیار تاثیرگذار است.»

برای درک کامل از نقش کار در زندگی باید به این سوالات دقیق و شفاف جواب دهیم:

❶ دوست دارم ظاهر زندگی‌ام چگونه به نظر برسد؟

❷ دوست دارم زندگی روزمره‌ام چگونه سپری شود؟

❹دوست دارم داستان زندگی‌ام را چگونه تعریف کنم؟

❺ می‌خواهم با خانواده، دوستان، همکاران، مشتریان، کارمندان و جامعه‌ام چگونه باشد؟

در یک جمله کسب و کار ما خلاصه می‌شود در چارچوب شخصیت ما، بر همین اساس بسیاری از بزرگان موفقیت شخصیت سازی را پیش‌نیاز اساسی کسب وکار موفق می‌دانند. باید یادمان باشد که زندگی موفق یعنی:

                 «تعادل بین زندگی و کار»

۶