برو به محتوای اصلی

توی یک استارت‌آپ که پلتفرمه، تا کجا باید محصول رو برای یه دسته خاصی که مشتریان اولیه‌ات هستن customize‌ کرد؟ مرض تغییر ماهییت کجاست؟ از چه جایی به بعد نباید دیگه محصول رو بیشتر تغییر داد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

 سوال در دو قسمت باید بررسی بشه: 
1. مرحله mvp (برای یادگیری از مشتری) 
2. مراحل رشد و بلوغ 

در مرحله mvp فقط باید فیچرهایی در محصول ارائه بشه که کمک به یادگیری شما از مشتری و صحت‌سنجی فرضیاتتون در مورد اونها باشه هر ویژگی دیگری هزینه اضافه هست.
اما در مراحل بعدی هر تغییری که تجربه کاربری مشتری رو افزایش بده میتونه مفید باشه بشرط اینکه اجراش در توان تیم باشه و به اولیت‌های اساسی‌تر لطمه نزنه.

۶

سوالات مرتبط

فرض کنید در یک تیم استارت‌آپ با یک نفر کار رو شروع کردید و کار به مرحله بهره‌برداری رسیده و نیاز به کار فشرده‌تر هست ولی هم تیمی شما دانش فنی و مورد نیاز برای رد شدن از این مرحله رو نداره و نمیتونه به صورت agile کار بکنه، به طوری که خروجی کار تیمی همسطح یا پایین‌تر از خروجی کار انفرادی هست و کارهای انجام شده تا این مرحله هم بیشتر انفرادی بوده. توافق خاصی هم صورت نگرفته در ابتدای کار. به نظر شما بهتر نیست در همین مرحله جداسازی انجام بشه و ادامه کار به صورت انفرادی و در آینده با تیم قدرتمندتری انجام بگیره؟ (البته این سوال بیشتر جنبه اخلاقی داره تا فنی)

آمار سوال

۲۱ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۵ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار