برو به محتوای اصلی

آیا قانون جذب را قبول دارید؟ دلایل شما برای رد یا قبول چیه؟

۳

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

ابراهیم اسدی ، لیسانس علوم اجتماعی/معلم بازنشسته

من به شدت با قانون جذب مخالفم البته فیزیک کوانتومی را نباید در این مسیر مدرک کرد و استدلالات فیزیک  را به پای قانون جذب گذاشت.... راستی تا حالا فردی را سراغ دارید از طریق تمرین یا اجرای قانون جذب یک ماشین یا خونه خریده باشد و یا به یک فرد توانمند تبدیل شده باشد... هرگز 1 مورد هم پیدا نمی‌شود چرا؟ چون رسیدن به هر هدفی اصولی دارد و حتی جهان آفرینش هم بر اساس اصولی  پایدار شکل گرفته است. برای موفقیت هم باید به یک اصول ثابتی پایبند باشی و آن را دقیقا به مدت طولانی انجام بدی تا نتیجه گرفته شود و الا به جذب کردن و متمرکز شدن هرگز نتیجه‌ای گرفته نشده و نخواهد شد... یک ورزشکار باید حدود 10 هزار ساعت تمرین‌های خاص رشته خودش را انجام دهد تا در المپیک و یا بازی‌های جهانی قهرمان شود ضمنا علاوه بر تمرین باید شخصیت‌سازی هم بکند و الا در مسیر راه یا گمراه می‌شود و یا تسلیم... نمونه این مورد را در حوزه ورزش و سینما زیاد می‌بینیم که در مسیر راه یا مغرور می‌شوند و یا معتاد و یا ورشکسته اخلاق... فقط اونایی به نتیجه میرسند که هدفی بزرگ همراه با تلاش و شخصیت‌سازی هماهنگ شوند... 1 مورد قهرمان ورزشی، بازیگر سینما و یا دانشمند علمی را مثال بزنید که بدون تمرین و تلاش و فقط با قانون جذب به نقطه اوج رسیده باشد.

۱۰
علی یاوری راد، مهندس برق و ارشد مدیریت

قانون جذب به خودی خود نمیتونه کارایی توی پیشبرد هدف داشته باشه اما اون چیزی که این قانون رو مهم جلوه میده انگیزش حاصل از اونه.

قانون جذب باعث میشه که آدم به یه مسئله خیلی فکر کنه و وقتی اون فکر رو توی عمل هم پیاده کنه میشه گفت که قانون جذب تونسته کارایی داشته باشه. در کل میتونه مضر باشه و یا مفید‌.

۷
فراز اسکندری، کارشناس ارشد

قانون جذب در فلسفهٔ اندیشه نوین۱۱، باوری است که طبق آن با تمرکز بر افکار منفی یا مثبت، مردم می‌توانند تجربه‌های مثبت یا منفی را به زندگی خویش وارد آورند و آن را تجربه کنند. این باور بر اساس ایده‌ای است که مردم و افکارشان هر دو از «انرژی خالص» ساخته شده‌اند و از طریق فرایند «انرژی‌های همانند، همدیگر را جذب می‌کنند» شخص می‌تواند سلامت، رفاه و روابط شخصی خویش را ارتقا بخشد.

باور به فرضیه جذب مبتنی بر این ایده است که مردم و افکارشان از «انرژی خالص» ساخته شده‌اند، و از آنجا که «انرژی‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند»، شخص می‌تواند با «افکار مثبت» سلامتی، ثروت و ارتباطات فردی‌اش را بهبود بخشد.

هواداران پارادایم ذهن-قدرت عموماً تکنیک‌های تجدید شناختی را با تاییدها و تجسم خلاقانه ترکیب می‌کنند تا افکار «منفی» و خود تخریب‌گر را محدود سازند و افکار «مثبت» و سازگارانه را جایگزین آن نمایند. مولفهٔ کلیدی این فلسفه این است که به منظور تغییر مؤثر الگوهای فکری منفی یک نفر، شخص باید احساس کند که (از طریق تجسم خلاقانه) مایل است این تغییرات رخ دهند. ترکیب افکار مثبت و احساسات مثبت به شخص اجازه می‌دهد تا از طریق قانون انرژیک «پیشنهادی»، تجارب و فرصت‌های مثبت را «جذب» نماید. قانون جذب هیچ اساس علمی ندارد و به عنوان شبه علم۱۱ مورد خطاب قرار گرفته‌است.

۵
پویا غفاری، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

قانون جذب فقط در حالتی جواب میده که بخوای کاری انجام بدی که در حد تواناییهات باشه!

۴
آناهیتا سروری، مربی مهارتهای زندگی،

به نظرم قانون جذب وجود داره ‌نمیشه منکرش شد چون همه چیز از ذهن  نشات میگیره و قانون جذب اصلش همینه که می‌خواد بگه اگه باورهاتون رو درست کنید و ذهنتون رو مدیریت کنید به خواسته‌‌هاتون می‌رسید ولی بعضی‌ها خیلی راجع به این قانون غلو میکنن و این باعث میشه موضوع غیر واقعی و خیال‌پردازانه به نظر بیاد.

۴

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۶۶ نمایش
۳ دنبال‌کننده
۵ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار