برو به محتوای اصلی
ناشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

وظایف کارشناس حراست IT چیه؟ آیا همون کارشناس امنیت اطلاعاته؟ حقوق/درآمد/دستمزدش چقدره؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

حراست IT، جلوگیری از خروج اطلاعات مهم، کنترل دیتا، حفاظت از سیستم‌ها و جلوگیری از نفوذ و خرابکاری را بر عهده دارد. 
شرح وظایف حراست فناوری اطلاعات در سه فرآیند اصلی خدمات شبکه، سختافزاری و خدمات مشاوره‌ای تعریف می‌شود که شرح کلی کار آنها را می‌توان به پنج دسته تقسیم کرد. 
 بررسی نیازهای سخت افزاری مورد نیاز واحدهای تابعه حوزه و تشخیص و تعیین چگونگی رفع نیازها با استفاده از امکانات موجود سازمان و ارائه نظارت کارشناسی برای خرید یا سفارش خرید آنها از منابع داخلی یا خارجی براساس استانداردهای مصوب، نصب و راه‌اندازی سخت‌افزار مورد نیاز کاربران و کارشناسان برای استفاده از نرم‌افزارهای طراحی شده است. 
ارائه خدمات پشتیبانی فنی برای نگهداری و تعمیر تجهیزات و وسایل سخت‌افزاری به طور مستقیم از خدمات متمرکز سازمان و یا خدمات فنی خارج از سازمان، تهیه، نصب و پشتیبانی کلیه تجهیزات فعال و غیرفعال از جمله وظایف حراست فناوری اطلاعات است.

لینک منبع۱۳۹ 

لینک مطلبو گذاشتم که بگم از خودم ننوشتم چون دیدم توصیف مختصر و به نسبت کاملیه. امروزه بیشتر شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMS را پیاده می‌کنند که وظایف کارشناسان حفاظت در اون راستا تعیین میشه. حقوق هم بستگی به سابقه و سواد کارشناس، اشل سازمان و وضعیت دستمزد در کشور و حتی رقبا داره.