برو به محتوای اصلی
محسن
سال گذشته پرسیده شده

چرا دیجیکالا در هر بار بروز رسانی که انجام می‌دهد تعدادی از امکانات خود را از دست می‌دهد؟ مثلا در آخرین بروز رسانی امکاناتی همچون نمودار قیمت برای کالاهای ناموجود و امکاناتی که در قسمت علاقه‌مندی‌ها برای دسته‌بندی و پوشه سازی وجود داشت حذف شد. آیا حذف این امکانات عمدی است یا ناخواسته و از روی اشتباه صورت می‌پذیرد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

حجت مردانه زاده
بنیان گذار افزونه ها دات کام - طراح و توسعه دهنده سیستمهای متن باز

تصور نمیشه که این کم و زیاد کردن امکانات عمدی باشه چرا که اگر به دقت به سیستم فعلی سایت دیجی‌کالا نگاه کنیم کاملا متوجه میشیم که صرفاً تغییرات انجام شده در UI/UX یا تعبیر ساده‌تر، صرفاً تغییرات در ظاهر و پوسته و قالب سایت صورت گرفته، وگرنه کلیه امکانات و بخش‌های مختلف طبق ساختار قبلی موجود هستند. اگر هم میبینید که قابلیتی با عملکرد قدیم غیرفعال شده و میتونه نشآت گرفته از تحلیل فنی استفاده کاربران با بخش‌های مختلف سایت باشه. چرا که میتونه یکی از علت‌هاش عدم استفاده کاربران از اون بخش و یا وجود مشکلات و بازخوردهای منفی در عملکرد اون بخش از سوی کاربران اعلام شده که تیم فنی؛ غیرفعالسازی اون گزینه رو بر بودنش ترجیح دادن.

واقعا سخت میشه متصور شد که پروژه‌ای در ابعاد کاری و فنی؛ در یک بروزرسانی دچار اختلال یا از دست رفت اطلاعات و یا هسته اصلی سیستم خودش بشه!!!

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۳۵ نمایش
۰ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار