برو به محتوای اصلی
فرید کاووسی
علاقه‌مند به استارتاپ
۲ سال پیش پرسیده شده

چطور میشه پاسپورت گرجستان گرفت؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

اشکان خسروی‌پور
کارشناس امور بین‌املل

برای گرفتن پاسپورت گرجستان باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

1. ازدواج با یک تبعه گرجی

اگر شما در گرجستان با یکی از اتباع گرجی ازدواج کنید می‌توانید پاسپورت گرجستان را دریافت نمایید. این ازواج باید واقعی باشد و تایید صحت آن بر عهده پلیس امنیت گرجستان و سایر دستگاه‌های ذیربط است. برای تشخیص واقعی بودن ازدواج عوامل زیادی در نظر گرفته می‌شود بنابراین امکان اینکه شخصی بتواند با ازدواج صوری در گرجستان، شهروندی این کشور را از آن خود کند خیلی کم است. در صورتی که کسی به شما قول داد که با یک ازدواج صوری برای شما پاسپورت گرجستان بگیرد، فریب نخورید زیرا گرجستان کشور بسیار قانون‌مندی است و این احتمال کم است. با سیستم هوشمند و نظارت دقیقی که در دستگاه‌های اداری کشور گرجستان وجود دارد، در عمل ایجاد فریب یا دروغ به ضرر شخص متقاضی تمام خواهد شد. بهتر است که از راه درست برای دریافت پاسپورت گرجستان اقدام کنید.

بعد از ازدواج بر اساس اعتبارسنجی که از آن انجام می‌گیرد، شرایط گرفتن پاسپورت فراهم می‌شود و مدت زمان اخذ پاسپورت به میزان اعتبار آن ازدواج بستگی دارد. در اینجا نیز عوامل بسیار زیادی در نظر گرفته می‌شود تا زمان اخذ پاسپورت تعیین شود. اغلب 3 سال بعد از ازدواج، به شخص اقامت دائم گرجستان داده می‌شود و دو سال بعد از دادن اقامت دائم، پاسپورت گرجستان به او داده می‌شود. اما اگر شخص از همسر گرجی خود صاحب فرزند شود، پلیس امنیت و اداره اقامت گرجستان متوجه می‌شوند که این ازدواج صوری نبوده و در نتیجه پروسه دریافت پاسپورت تسریع می‌گردد.

2. عضویت در تیم ملی گرجستان

اگر شما در یک رشته ورزشی عضو تیم ملی رسمی گرجستان شوید و در مسابقات بین‌المللی و یا المپیک شرکت کنید می‌توانید پاسپورت گرجستان را دریافت نمایید. مدت زمانی که برای دریافت پاسپورت نیاز است به مدت زمانی بستگی دارد که شما در تیم ملی گرجستان حضور دارید. اگر شما در کشور خودتان مقام جهانی و یا المپیک در یکی از رشته‌های ورزشی را دارید می‌توانید به گرجستان مهاجرت کنید. در فدراسیون مربوط به همان رشته ورزشی از شما تست گرفته می‌شود و در صورت قبول شدن در آن تست و تایید شدن توسط سرمربی آن رشته، شما به عضویت تیم ملی گرجستان در خواهید آمد. در این صورت پروسه دریافت پاسپورت گرجستان نیز تسریع می‌گردد.

3. داشتن اقامت دائم گرجستان

اگر کسی اقامت دائم گرجستان را داشته باشد معمولا دو سال بعد از آن می‌تواند در صورت داشتن سایر شرایط، برای دریافت پاسپورت و شهروندی گرجستان  اقدام نماید.

4. سرمایه‌گذاری

اگر بتوانید در قسمت‌هایی که مد نظر دولت و آژانس سرمایه‌گذاری وزارت اقتصاد گرجستان است، سرمایه‌گذاری مناسبی انجام دهید، می‌توانید پاسپورت گرجستان را دریافت نمایید. میزان این سرمایه‌گذاری یک رقم مشخص و ثابت نیست و بزرگی طرحی که قرار است اجرا شود بستگی دارد. در زمینه سرمایه‌گذاری در گرجستان پیشنهاد می‌شود که با یک وکیل و مترجم باتجربه مشورت نمایید تا بتوانید به راحتی با وزارت اقتصاد گرجستان تماس گرفته و ارتباط لازم را برقرار نمایید و نتیجه بهتری را دریافت کنید.

چطور میشه پاسپورت گرجستان گرفت؟

شرایط کلی اخذ پاسپورت گرجستان

_ در طی زمان اقامت در کشور گرجستان با پلیس و دستگاه‌های قضایی گرجستان مشکلی نداشته باشد.

_ یکی از شرایط اخذ پاسپورت گرجستان نداشتن سوء پیشینه در کشور محل زندگی، اینترپل و همچنین در خاک گرجستان است. بنابر این شخصی که متقاضی پاسپورت گرجستان است نباید جرم سنگینی در کشورش مرتکب شده باشد.

_ از نظر سلامت دارای تاییدیه باشد. دارای بیماری خاص و واگیرداری که باعث ایجاد خطر برای جامعه گرجستان می‌شود نباشد.

_ وجود آن شخص در کشور گرجستان باعث ایجاد مشکل و ناامنی نشود. همچنین چه در داخل مرزهای کشور گرجستان و چه در ارتباطات بین‌المللی کشور گرجستان با دیگر کشورها اختلال ایجاد نکند.

_ با ارگان‌های سیاسی و حزبی داخلی گرجستان، ارگان‌های امنیتی و اطلاعاتی کشورهای دیگر، گروه‌های قاچاقچی انسان و حمل سلاح و مواد مخدر ارتباط و همکاری نداشته باشد.

_ شخص مورد نظر مشغول به انجام کار یا بیزینسی نباشد که برای دولت و کشور گرجستان مشکل و یا ناامنی ایجاد کند.

نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که اخذ پاسپورت گرجستان، معمولا بدون دریافت اقامت دائم در ابتدا کمی مشکل و دور از دسترس می‌باشد و فقط اگر دارای شروطی هستید که در ابتدا گفته شد، می‌توانید بدون دریافت اقامت دائم، مستقیم برای شهروندی گرجستان اقدام کنید.

آمار سوال

۳۰۷ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۲ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار