برو به محتوای اصلی

در وبلاگ‌هایی که دنبال می‌کنید، تمایل به خوندن پست‌های کوتاه دارید یا پست‌هایی غنی و بعضا طولانی؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

امید گلچین ، مدیر ارتباطات در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر وینگ

معمولا از متن‌های بلند که کاملا تحلیلی یک موضوع رو موشکافی می‌کنند و از ابعاد مختلف موضوع رو مورد بررسی قرار میدن خوشم میاد اما خیلی وقت‌ها بلاگ‌هایی رو دیدم که مطلبی که می‌شده در حد یک پاراگراف گفت رو بی‌دلیل (البته ممکنه به دلیل بهبود در سئو) حتی تا دو هزار کلمه بسط دادن که خب از نظر من حرفه‌ای نیست.

۱۰

بستگی داره! البته من قبلا وبلاگ‌های مختلفی سر میزدم، اما الان کمتر وبلاگ میبینم. قبلا خودم تو بلاگفا بلاگر بودم اما ادامه ندادم. بیشتر دوست دارم کتاب بخونم. بهرحال چه وبلاگ چه پیام‌رسان و شبکه اجتماعی، با خوندن مطالب پرحجم بخصوص تحلیل‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی مشکلی ندارم. اما اگر محتوا ضعیف باشه زود رهاش می‌کنم.

۷
عباس صادقی ، وبلاگ‌نویس و تولیدکننده محتوا

پست‌های غنی و طولانی که همه ابعاد موضوع رو پوشش بده و نیاز به این نباشه که برای تکمیل‌تر کردن اطلاعات توی اون موضوع سراغ وبلاگ‌های دیگه رفت رو بیشتر تمایل دارم که دنبال کنم.

چون خودمم تو حوزه تولید محتوا فعالیت دارم، تجربه نوشتن انواع محتوای خلاصه، طولانی (با حاشیه) و غنی رو داشتم. بازخوردی که از دیدگاه‌ها گرفته شد این بود که:

  • پست‌های کوتاه ناقص بودن و تاثیر مثبتی روی مخاطب نداشت. مخاطب به این فکر می‌کرد که فقط یه محتوایی نوشته شده که به زور کشیده بشه داخل سایت.
  • پست‌های طولانی که حاشیه‌پردازی زیادی هم داشتن خسته‌کننده بود و با نگاهی گذری بخشی از محتوا رو رد می‌کردن.
  • در نهایت پست‌های طولانی، اما غنی و سرشار مخاطب رو به وجد می‌آورد و چون همه اطلاعات رو یکجا به دست آورده بود نیازی نداشت تو مطالب دیگه سرک بکشه.
۷
حسن سیدی ، مدیر دیجیتال مارکتینگ

متون کوتاه که یه راست به اصل موضوع بپردازن و حاشیه نرن.

۶
عباس ، ایده پرداز در زمینه تجارت الکترونیک - علاقه‌مند به گردشگری، اسطوره‌شناسی، تاریخ، ادبیات و فلسفه

بستگی به نوع متن داره. اگر متن تحلیل و گزارش جذابی باشه که همراه با عکس، نمودار، جدول و موارد ویژه باشه حتما دوست دارم مطلب بلند و کامل با نتیجه‌گیری باشه (مثل مقالات وبلاگ بی بی سی).

مطالب کوتاه بیشتر برای موارد آموزشی به نظرم مفید هستند. مثل اکثر پاسخ‌ها در جواب‌کو که کوتاه و بدون حاشیه باشند خیلی جذاب‌تر هستند.

۶

کوتاه اما غنی بهترین مورده چون با در نظر گرفتن تمام جوانب شاید کسی وقت نداشته باشه پست‌های غنی و طولانی رو بخونه.

۲