برو به محتوای اصلی
سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو
۲ سال پیش پرسیده شده

سکه جواب‌کو چیست و چگونه می‌توان آنرا بدست آورد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

لانچ سکه جواب‌کو

با توجه به هدف جواب‌کو که «بالاتر بردن سطح فرهنگ و دانش فارسی‌زبانان دنیا» می‌باشد، همواره به دنبال معرفی راه‌هایی هستیم که کیفیت پاسخ‌ها بالاتر رود. 

خوشحالم که اطلاع بدم امروز (۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷) یک واحد پول مجازی به نام «سکه جواب‌کو» رو لانچ کردیم. این سکه‌ها ارزش نقدی دارند و کاربران می‌توانند آنها را به تومان تبدیل نموده و به حساب بانکی خود انتقال دهند.

در حال حاضر تنها راه بدست آوردن این سکه‌ها پاسخ دادن به سوالات جایزه‌دار می‌باشد. در فاز بتا تنها مدیران جواب‌کو امکان تعیین جایزه برای سوالات را دارند اما به زودی این امکان برای تمام افرادی که اعتبار (سکه) کافی داشته باشند فراهم خواهد شد. همچنین امکان بدست آوردن سکه از روش‌های دیگر، مانند معرفی به دوستان و یا خرید سکه به زودی اضافه خواهد شد.

نماد سکه جواب‌کو
نماد سکه جواب‌کو

نرخ سکه جواب‌کو

در حال حاضر ارزش هر سکه جواب‌کو معادل ۱۰۰ تومان می‌باشد. نکته جالب این است که با پیشرفت و استفاده بیشتر این واحد مجازی ارزش آن می‌تواند بالاتر رود!

به عنوان مثال در صورتی که شرکتی قصد برگزاری یک مسابقه سوالی را داشته باشد، هزینه‌ای که برای برگزاری این مسابقه از شرکت گرفته می‌شود مجددا وارد سیستم مالی جواب‌کو شده و با توجه به اینکه مقدار تومان وارد شده به سیستم از تعداد سکه‌ها بیشتر خواهد بود (ارزش افزوده ایجاد شده)، قیمت این سکه‌ها کمی بیشتر خواهد شد.