برو به محتوای اصلی
ناشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

وقتی با مدرک لیسانس و تسلط به چند زبان زنده دنیا و کلی تجربه و... هرجا برای کار میرم کار مناسبی نیست، چگونه خرج زن و بچه‌مو در بیارم؟ چگونه کرایه خونه بدم؟ اصلا چطور با این همه استرس نمیرم و زنده بمونم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

اولین قدم این هست که بدونید دقیقا چه مهارت‌هایی دارید و از هر کدوم در چه بازه‌ی زمانی چه مقدار درآمد خواهید داشت.

به عنوان مثال اگر من فقط تسط بر چند زبان داشتم این‌ کارها رو به ترتیب انجام می‌دادم:

 1. دسته‌بندی محتوای آموزشی
 2. تولید محتوای آموزشی (Screen Cast)
 3. انتخاب یک اسم برای آکادمی آنلاین (مثلا مولتی‌لَنگ دات آی آر)
 4. طراحی لوگو و عناصر بصری (ترجیحا استفاده از طرح‌های آماده از وب‌سایت‌های freepik.com۱۰۳ یا هر چیزی شبیه این)
 5. راه‌اندازی وب‌سایت (ترجیحا با راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین راه ممکن، که من پلتفرم وردپرس و ووکامرس رو پیشنهاد می‌دم)
 6. آپلود محتوای آموزشی
 7. ساخت حساب‌های کاربری در توییتر و اینستاگرام
 8. طراحی فرمت‌های تبلیغاتی و بازاریابی (برای شبکه‌های اجتماعی)
 9. تولید مستمر محتوا و تمرکز بر بازخوردها

این مراحل میشه بیشتر بسط و گسترش داد، اما مسئله‌ی مهم اینه که چقدر برای شما سودآوری داره و مهمتر از اون در چه بازه‌ی زمانی! 

اصولا با ناامیدی و استرس چیزی درست نمیشه، کسی هم قرار نیست بهتون کمک کنه یا براتون کاری انجام بده. تا خودتون اقدام نکنید اتفاقی نمی‌افته.

میگن وقتی یه گل یا گیاهی داره رشد میکنه و ریشه میزنه باید گلدونش رو عوض کنی که جا برای ریشه زدن داشته باشه. سه چهار روز اول پژمرده‌ست و حالش خوب نیست که باید بهش برسی. اما وقتی به خاک و جای جدید عادت کرد اونوقت ریشه میزنه و بزرگتر میشه. الان با مهارت‌ها و تجربه‌های شما، میشه بزرگتر شد میشه بهتر شد. به خودتون اعتماد و اطمینان داشته باشید.

ناشناس

همه می‌دونیم اوضاع اقتصادی برای همه سطوح جامعه، به غیر از چند درصدی بالایی، بسیار سخت و طاقت‌فرساست. در این شرایط وانفسا اولین نکته اینه که اگر بخواهیم بر روی گزینه مردن و از این موارد تمرکز کنیم که خب چون در حالت کلی دست خودمون نیست پس بهتره که بذاریمش کنار، جز اینکه به شخصه قصد خودکشی داشته باشیم که خب از فرمایش شما این بخش صحبت بیشتر به تعبیر فشار زیاد و... هست نه اینکه حقیقتاً قصدش رو داشته باشید!

در این شرایط بهترین راهکار اینکه که به خودمون تکون بدیم، از غرغر کردن‌ها و نالیدن‌ها واقعا به جایی نمی‌رسیم و کاری پیش نمی‌بریم! این رو به شخصه تجربه کردم و در مسائلی یکسال از عمرم رو صرفاً به نالیدن و شکایت از آسمان و زمین گذروندم جای اینکه تکانی به خودم بدم و عزمم رو جزم کنم و قدم بردارم و شروع کنم...

شما اولین گام رو بردارید از همون چیزهایی که میگید بهش تبحر دارید. مهم شروع کردن هست. اگر شروع نکنید، هزاران دلیل برای شروع نکردن دارید، اما اگر شروع کنید همون یک دلیل میتونه چراغتون بشه و به ادامه راه و گشایش با قدرت‌تر برای طی زندگی کمک میکنه.

صبر هم بسیار بسیار بسیار دخلیه.

کاوه متمادی
مشاور تجارت الکترونیک و کسب و کار آنلاین

می‌تونید چند جا فعالیت کنید، کارهای ترجمه و آموزش زبان رو تو سایت‌های فریلنسری دنبال کنید. شما گام اول در راستای کارآفرینی رو دارید و اون هم مهارت و تخصصه.

علیرضا دهقانی
بنیانگذار کانون ترجمان

از تسلط به چند زبان زنده دنیا صحبت کردید، ترجمه‌تون چطوره؟ 

اگر فکر می‌کنید خوبه و تجربه دارید لطفاً به @tarjomanclub_admin در تلگرام پیام بدید. سپاس

عزیز شما که تسلط به چند زبان زنده‌ی دنیا داری میتونی بری به سایت پونیشا و مهارت خودت رو معرفی کنی و نسبت به مهارتت پروژه برداری و کسب درآمد کنی!!

ناشناس

برید و توی شهرتون بگردید مسلما فرصت‌های زیادی برای شما که چند زبان بلدید وجود داره مثل خدمات تورلیدری، آموزش‌های آنلاین، تدریس خصوصی، تولید محتوا، ترجمه، کارهای فریلنسری، کار در آموزشگاه‌ها، هتل‌ها، شرکت‌ها و.... کافیه امیدوار و خلاق و سخت‌کوش باشید.

من راهکار شغلی و انگیزشی به این سوال نمی‌دهم.

چرا که فکر می‌کنم سوال‌کننده‌ی محترم دچار نوعی استیصال است و چراغ‌های هشدارش روشن شده است. اول باید به خودت کمک کنی که آرام شوی. چطوری؟ 

 1. برای به سایت خانه توانگری۴۶ و چندتا از گوش نیوش‌های دکتر علیرضا شیری را که در همین مورد است و رایگان است گوش بده. چندین بار گوش بده.
 2. از یک روانشناس دلسوز و ارزان۳۴ کمک بگیر.
 3. از یک دوست، یک فرد دلسوز، یک سنگ صبور کمک بگیر. باهاش حرف بزن.

بعد از اینکه به سطح آرامش و ثبات هیجانی رسیدی، حالا به توصیه‌های رفقای دیگر گوش بده که همه راه حل‌های بی‌نظیر و کاربردی هستند.

آرام و موفق باشی...

سوالات مشابه

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۲۴۳ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۲ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه