برو به محتوای اصلی
عرفان آریان‌منش، دیجیتال مارکتر و طراح تجربه کاربری

توازن عرضه و تقاضا در کشاورزی: در ایران به دلیل نبود نظارت صحیح بر کشاورزی و توازن عرضه و تقاضای محصولات در مناطق مختلف سالایانه مقدار زیادی از مواد غذایی و آب هدر میره. به عنوان مثال محصولی به دلیل کمبود عرضه امسال گرون میشه، سال بعد همه کشاورزای اون منطقه برای سود بیشتر شروع به کاشتش میکنن و خودشون با عرضه زیادش باعث ارزون شدن و در خیلی از موارد مشکل در فروشش میشن. اگه این سیستم عرضه و تقاضا در بستر تکنولوژی مدیریت بشه همه سود میکنن.

زنجیره تامین و حمل‌ونقل: مقدار قابل توجهی از منابع غذایی حین انتقال از مزرعه به فروشگاه از بین میره. با مدرن کردن این سیستم حمل و نقل و استفاده از سنسورهایی که دما و شرایط محیط اون بار رو مانیتور میکنه میشه از فساد این مواد غذایی جلوگیری کرد.

بسته‌بندی و ظروف نگهداری غذا: استفاده از بسته‌بندی‌های پیشرفته و بروز عمر مصرف محصولات رو بالا میبره و کیفیت اونا رو حفظ میکنه. بسته‌بندی که غذا رو از اکسیژن و رطوبت محیط پیرامون حفظ نمیکنه باعث فساد و اکسید شدن هرچه سریع‌تر آن میشه. متاسفانه ایران در صنعت بسته‌بندی فرسنگ‌ها از دنیا عقب‌تره. در منزل استفاده از ظروفی که هوای داخل آن به وسیله پمپ مکیده میشه یا ظروفی که در آن از مواد ضد میکروبی مانند نانو‌نقره استفاده شده عمر مواد غذایی رو افزایش میده.

اصلاح الگوی خرید: تصور کنید شما در سوپر‌مارکت هستید و یادتون نیست در یخچال چندتا تخم مرغ دارید. گوشیتون رو از جیبتون در میارید و از طریق اپلیکشن یخچالتون تصویر زنده داخل یخچال هوشمندتون رو میبینید و مقدار برنج موجود در سطل برنج هوشمندتون رو آنلاین چک میکنید و همراستا با مقدار مصرفتون خرید میکنید.

۷
سیاوش محمودیان
عرفان آریان‌منش عزیز، تبریک می‌گم. شما برنده جایزه این سوال شدید.
الناز نجفی
برای کسب امتیاز بالاتر و برنده شدن در سوالات جایزه‌دار، پیشنهاد میکنم خانواده و دوستان رو به جواب‌کو دعوت کنید و ازشون دعوت کنید تا مطلب رو بخونن و رای بدن.
نمایش سوال