برو به محتوای اصلی

نحوه‌ی محاسبه‌ی هزینه‌ی ساخت برای مثلا یک زمین 200 متری، 4 طبقه مسکونی و یک طبقه پارکینگ به طور ریز چقدر و به چه شکل محاسبه میشه؟ مثلا آسانسور و راه‌پله و متراژ مفید و پارکینگ هر کدوم چطور محاسبه میشن و در حال حاضر حدودا قیمت چقدر هست؟

۱

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

در حال حاضر هزینه ساخت رو حدودا یک میلیون و دویست هزار تومان برای هر مترمربع میشه در نظر گرفت. اما قطعا این هزینه میتونه کمی کمتر و یا خیلی بیشتر بشه که بستگی به خیلی چیزها داره. ولی اگر بخواهید هزینه‌ها رو دقیق‌تر برآورد کنید باید کمی زمان صرف کنید و اول جزئیات ساختمان رو تعیین کنید که شامل نوع سازه، متریال نازک‌کاری، نوع تاسیسات و غیره هست و بعد از متره کردن احجام از فروشنده‌ها و مجریان قیمت دقیق و به روز بگیرید. ولی بطور سر‌انگشتی هزینه رو‌ میتونید همون مبلغ فوق در نظر بگیرید. آسانسور برای یه ساختمان ۴ طبقه هم میتونه یه آسانسور نسبتا خوب ۶-۸ نفره باشه که الان باید حدود ۵۰ میلیون در نظر بگیرید.

۱۲

سوالات مرتبط

طبقه ماده ۱۴ قانون تملک آپارتمانها – مدیر ساختمان مکلّف است تمام بنا را به عنوان یک واحد در مقابل آتش‌سوزی و زلزله، و آسانسور را در برابر حوادث احتمالی بیمه کند. سهم هر شریک از حق بیمه با توجه به ماده ۴ قانون به وسیله مدیر و متناسب با متراژ هر واحد تعیین و از شرکاء اخذ و به بیمه‌گر پرداخت خواهد شد. حالا سوالم اینه که آیا اگر مثلا هر واحدی خودش جدا واحدش رو بیمه کنه و همه واحدها این کار رو انجام بدن آیا بازم هم مدیر ساختمان باید کل ساختمان را به عنوان واحد بیمه کنه یا خیر؟

آمار سوال

۱٬۳۶۱ نمایش
۱ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار