برو به محتوای اصلی
شقایق نبی‌بخش
مهندس کامپیوتر
۲ سال پیش پرسیده شده

بهترین مرورگر از نظر شما کدام است؟ چرا؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

«بهترین» و یا «بدترین» همیشه واژگانی نسبی هستند چون از نظر افراد معیار بهترین و بدترین متغیر است، لذا بایستی محدوده و دامنه و یا نظر نگارنده را دانست و سپس بر مبنای چارچوب و نوع نگرش پاسخ داد. جالب است بدانید همیشه در چنین زمانی افرادی که آگاهی یا اشراف به پاسخ دارند جواب نگارنده را با یک سوال پاسخ می‌دهند!!! «بهترین از چه لحاظ؟» و در اکثر قریب به اتفاق نگارنده می‌گوید: «از هر نظر».

به هر حال، از دیدگاه من، مرورگرهایی که امنیت داده و جستجو و مسیرهای جستجوی‌ کاربر را ذخیره نکند، قابلیت‌های امنیتی بالا‌ در قبال بدافزارها و تبلیغات‌، پوشش پسوردهای کاربران تحت هر قانونی و متعهد بودن به آن و سرعت در ارتباط و اتصال و انتقال و بارگزاری داشته باشد بهترین مرورگر‌ها هستند.

از این رو اولین و مناسب‌ترین موزیلا فایر فاکس و دومی گوگل کروم. منتها باز هرکدوم یه خوبی یه بدی داره، اگه امنیت خیلی خیلی واستون مهمه با موزیلا کار کنید و موتور جستجو رو  DuckDuckGo  بذارید، منتها اگر سرعت بارگذاری و سرچ و چه بسا دانلود مهم باشه پیشنهاد من گوگل‌کروم با تنظیم سرچ اینجین Google. 

ناشناس

برای توسعه‌دهندگان وب و مدیران سایت‌ها گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس گزینه‌های استانداردی از همه جهات هستند.

  • کنسول قدرتمند باگ‌گیری و مدیریتی وب سایت.
  • اکستنشن‌های بیشمار و فوق‌العاده.  
بهراد جاود
وبلاگ‌نویس و تولید کننده محتوا

من شخصا به گوگل کروم علاقه دارم ولی متاسفانه کروم هیچ رحمی به رم نداره و هر چی رم هست رو به خودش اختصاص می‌ده، بعد از کروم، فایرفاکس رو خیلی قبول دارم.

محسن

من سالهاست در ویندوز از فایرفاکس استفاده می‌کنم. یکی اینکه سایت‌های زیادی از این مرورگر پشتیبانی می‌کنند و مهمتر اینکه قسمت Bookmark نسبتا جامع‌تری نسبت به مرورگرهای دیگر دارد. اخیرا قابلیت Screenshot از صفحه هم به این مرورگر اضافه شده که واقعا کاربردیه.

یوسف هنرمند
مهندس کامپیوتر

گوگل کروم و فایرفاکس 

1. فایرفاکس و کروم، مناسب‌تر برای اجرای تب‌های زیاد کنار هم است.
2. از حافظه رم کمتری استفاده میکند و برای عمر باتری دستگاه‌ها مناسب‌تر است.