برو به محتوای اصلی

موسس یک استارت‌آپ هستم و اطلاعات زیادی درباره‌ی سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه ندارم، بهترین منابع برای یادگیری صفر تا صد جذب سرمایه چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

ناصر غانم‌زاده ، مدیر شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه اُپاتان

اطلاعاتی که شما نیاز دارید دو دسته هستند:

۱. اطلاعات کلی راجع به سرمایه‌گذاری جسورانه و شیوه‌ی کارکرد کلی آن. برای این کار بهترین منبع، برای شروع، ویرایش سوم (۲۰۱۶) کتاب Venture Deals است.

۲. شناخت سرمایه‌گذاران اکوسیستمی که در آن هستید، از جمله فرشتگان و سرمایه‌گذاران جسور، میزانی که سرمایه‌گذاری می‌کنند، در چه صنایعی سرمایه‌گذاری می‌کنند، در چه دورهایی سرمایه‌گذاری می‌کنند و....

همینطور پیشنهاد می‌کنم پس از به‌ دست آوردن اطلاعات کلی راجع به هر کدام، با بنیانگذاران استارتاپ‌هایی که از آن‌ها سرمایه جذب کرده‌اند صحبت کنید، بخواهید تجربه‌هایشان را با شما به اشتراک بگذارند.

۲۱
امین دلشاد ، هم‌بنیان‌گذار خانه هوشمند لوکسین

کتاب Venture Delas که معرفی کردند، مرجع مناسبی برای یادگیری ساختار قراردادهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر روی استارتاپ‌هاست و اگر مطالعه‌ش بکنید متوجه می‌شید که بندهایی که توی قراردادهای سرمایه‌گذاری میان به چه منظوری هستند. هرچند متن انگلیسی کتاب پر از لغات حقوقیه و شاید خیلی راحت نباشه مطالعه‌ش. من نمی‌دونم ترجمه شده یا نه. ولی این کتاب کمک زیادی در مورد اینکه چطوری و از کجا دنبال سرمایه‌گذار بگردید به شما نمی‌کنه. 

لیست اعضای «انجمن صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر» رو می‌تونی توی این لینک۲۰۳ ببینید. هرچند همه گروه‌های سرمایه‌گذاری عضو این انجمن نیستند و حتی برخی از اعضای انجمن هم به نظر دیگه فعال نیستند.

علاوه بر اون شما می‌تونید با درست کردن پروفایل در نوپاهاب۴۰ استارتاپ خودتون رو به تعدادی از VCها که از خدمات این پایانه استفاده می‌کنند معرفی کنید.

ولی در کل به شما توصیه می‌کنم که با ورود به یک شتاب‌دهنده از آموزش‌هایی که منتورهای بیزنسی شتاب‌دهنده در زمینه جذب سرمایه‌گذار ارایه می‌دهند استفاده کنید. علاوه بر اون شتاب‌دهنده‌ها به واسطه سابقه کار کردن با صدوق‌ها و سرمایه‌گذاران فرشته مسیر مساعدتری برای شما فراهم می‌کنند.

۱۶

آمار سوال

۱۴۳ نمایش
۰ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار