برو به محتوای اصلی
ساسان کبیری
دندانپزشک
سال گذشته پرسیده شده

چطور کسی که داره در استخر غرق میشه رو نجات بدیم؟ با توجه به اینکه اگه خودمون به سمتش بریم ممکنه ما رو هم با خودش زیر آب بکشه!

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

مهدی راش
عنواین رو باید دور ریخت!

لذت بردم از این سوال، این سوال رو باید فلسفی‌طور جواب داد:
در صورت نبود وسایل: بستگی داره که اون شخص کی باشه، چون من فکر میکنم اگه شخصی باشه که از لحاظ عاطفی خیلی نزدیک باشین باهاش (استخر خصوصی هم مدنظر هست!) حتما مهلت ندارین که به چیزی فکر کنید و میپرید که نجاتش بدین چه شنا بلد باشین چه نباشین (اوه تصورشم ترسناکه)، که خوب طبعا احتمال داره شما هم غرق بشید.

اما اگه شخص غیر باشه، حتما جون خودتون رو مهمتر میدونید البته اگه شنا بلد نباشین! خوب میرید سراغ تیوب و...


البته اینا حرفه من نمیدونم خودم تو این شرایط چیکار میکنم! الان صرفا دارم گمانه‌زنی میکنم.
اما نتیجه این سوال خوبه، چون حدااقل به فکر فرو میبره آدمو که شنارو خوب یاد بگیره... (فقط که استخر نیست...)
و البته اگه تعبیر ما فرای این سوال هم بره، یعنی استخر رو بحران‌های زندگی فرض کنیم، کوتاه بگم باید یاد گرفت که یاد بگیریم خیلی چیزهارو، که غرق نشیم خودمون و لااقل جلوی غرق شدن بقیه رو هم بگیریم، البته باید این حقیقت رو بدونیم که وسایل هم اکثرا نداریم.

علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

تو دروه نجات غریقی به شما تکنیک‌هایی رو یاد میدن که بتونید تو هر شرایطی بهترین راه حل رو انتخاب کنید مثلا دختر خاله خودم تقریبا خیلی لاغر و وزن بسیار کمی داره و قد کوتاه و درحال حاضر غریق نجات هست و ما مسخره‌اش می‌کنیم همش این بنده خدا رو. ولی خوب شما فرض کن شیفت ایشون باشه و یه کسی که وزنش ۱۵۰ کیلو هست بره استخر. وقتی تو آب میپره اون شخص میشه ۷۵ کیلو و مثلا اون بنده خدا میشه ۲۰ کیلو خب این اصلا منطقی نیست که با اون قدرت بتونه اون شخص رو از آب بیرون بیاره ولی نکته‌ایی که هست اینه که وقتی یه همچین شخصی میپره تو آب تا به غریق برسه اولین کاری که می‌کنه اینه که وضعیت غریق رو از حالت عمودی به افقی تغییر میده و دست رو دور گردن میندازه مثل حالتی که قراره یکی رو خفه کنی ولی فشاری وارد نمیشه به گردن و فقط دست‌ها رو گردن قفل میشه و خودش زیر غریق به شکلی که هم به صورت افقی هم به صورت عمودی تغییر شکل میده تا بتونه پا دوچرخه بزنه و غریق رو بیرون بکشه. تو این حالت خود غریق هم وزنش کمتر میشه چون رو سطح آب حالت خوابیده داره و خودش هم میتونه با پا زدن مثل پای کرال پشت به غریق کمک کنه که زودتر به کناره‌ها برسه. از این فنون و فنون دیگه‌ای مثل پریدن در آب بدون رفتن سر زیر آب و خیلی از فنون دیگه استفاده میشه تا غریق بدون هیچ مشکلی بیرون بیاد البته تکنیک‌های مختلف که اشاره کردم برای موارد دیگه‌ای استفاده میشه که همه اینا تو دوره غریق نجاتی آموزش داده میشه. هر سال غریق نجات‌ها باید گواهی خودشون رو با مرور تست‌هایی تمدید کنن و این نیست که یه بار بگیرن و تا چندسال ازش استفاده کنن ولی حفظ خونسردی اولین قدم برای این کار هست. 

سیدمحمدرضا احمدی
شخصیت شناسی انیاگرام

یک عدد تیوب براش پرت می‌کنیم.

آمار سوال

۱۲۶ نمایش
۰ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار