برو به محتوای اصلی

۹۳ درصد آب مصرفی کشور در حوزه کشاورزی است. برای صرفه‌جویی در مصرف آب و تولید محصولات ضروری با کیفیت و حذف تولید محصولات کشاورزی غیرضروری و پرمصرف آب شما چه محصولاتی را برای تولید پیشنهاد می‌دهید؟

۱

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

رضا سالاری، مهندس نقشه‌بردار

مسئله نوع محصول نیست بلکه نوع کشت و روش آبیاری هست، عمده زمینهای کشاورزی ایران زمینهای با مساحت کم هست و روشهای نوین آبیاری برای این نوع زمینها بصرفه نیست. یک راه‌حل تجمیع زمینهای کشاورزی و تشکیل شرکتهای تعاونی روستایی هست. از این طریق و با کمک دولت میتوان روشهای نوین آبیاری رو عملیاتی کرد. 

یک مسئله دیگه وجود چاههای آب غیرمجاز و اضافه برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی هست که متاسفانه برخورد قاطعی در این زمینه صورت نمیگیره

۱۱

سوالات مرتبط

شهرستان سمیرم اصفهان با تولید سالانه 500 هزارتن سیب درختی و محصولات کشاورزی چون گندم، یونجه و چغندرقند و...یکی از مهمترین قطب‌های کشاورزی استان اصفهان است. سمیرم 10 سال است که با کمبود آب روبرو است و امسال با خشکسالی مطلق که ممکن است تمام باغات و مراتع نابود شوند. بر همین اساس از دوستان تقاضا دارم به سوالات زیر جواب دهند تا مشکلات این منطقه بررسی و راهکاری در خور توجه برای کمک به منطقه داده شود: 1-مسلما بیکاری در منطقه شدت خواهد گرفت شما چه پیشنهادی برای بیکاران دارید؟ 2-منطقه پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری دارد ولی زیر ساختارهای شهرستان ضعیف است در این زمینه چه پیشنهادی دارید؟ 3-برای جلوگیری از مهاجرت جوانان چه باید کرد؟ 4-حوزه دیجیتال چه کمکی به این مشکل خواهد کرد؟

آمار سوال

۲۳ نمایش
۱ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار