برو به محتوای اصلی
زهرا باغبان
معمار و طراح داخلی

لیست پربیننده‌ترین و بهترین سریال‌های ترکیه‌ای عبارتند از: فاطما گل، بازی سکوت، دیریلیش:ارطغرل، ازل، حریم سلطان، عشق ممنوع، پویراز کارایال، عشق سیاه، قرن باشکوه، لیلی و مجنون، بهزاد سی، ترانه زندگی، کارادایی، پول سیاه عشق، جذر و مد، فصل گیلاس، تکه‌های شکسته، عشق اجاره‌ای، سعید و شورا، کوزی گونی، عروس استانبول، بی‌باک و زیبا، این شهر تو را تعقیب خواهد کرد. 

فاطما گل

این سریال زندگی دختری از طبقه ضعیف را روایت می‌کند که مورد تجاوز عده‌ای فرار می‌گیرد و بعد از این واقع برای او اتفاقاتی رقم می‌خورد که باعث تغییر زندگی‌اش می‌شود. فیلم‌نامه این سریال از یک کتاب برگرفته شده است.

بازی سکوت

این سریال داستان زندگی وکیلی است که در آغاز کار خود با تهدید بزرگی از جانب دوست دوران کودکی خود روبرو می‌شود. این دوست او را تهدید به برملا کردن راز بزرگی از دوران گذشته خواهد کرد.

بازی سکوت
بازی سکوت

دیریلیش:ارطغرل

این سریال تاریخی بوده و مربوط به دوران عثمانی است و در مورد قاضی پدر عثمان، بنیانگذار سلسله عثمانی می‌باشد.

ازل

داستان این سریال محبوب در مورد مردی است که دختر مورد علاقه‌اش و دوستانی که مورد اعتماد او بودند به او خیانت می‌کنند و او در صدد انتقام‌جویی از آنان است.

حریم سلطان

حریم سلطان سریالی است تاریخی که در مورد یکی از شاهان عثمانی به نام سلطان سلیمان است. این سریال یکی از سریال‌های پرهزینه ترکیه‌ای محسوب می‌شود.

عشق ممنوع

فیلم‌نامه این سریال شناخته شده از رمان عشق ممنوع به نویسندگی خالد ضیاء گرفته شده است. مردی میانسال بعد از مرگ همسرش با زنی بسیار جوان‌تر از خود ازدواج می‌کند. در این بین زنش عاشق یکی از بستگان جوان همسرش شده و ماجراهایی پدید می‌آید.

پویراز کارایال

داستان ماجرای یک پلیس بازنشسته است که برای بازگرداندن پسر خود در تلاش است و بدین منظور به یکی از بزرگترین گروه مافیا در استانبول ملحق می‌شود.

عشق سیاه

سریال عشق سیاه درباره پسری فقیر است که مهندس معدن است و در اعماق زمین به سختی زیادی کار می‌کند. روزی او دختری را از خطر غرق شدن نجات می‌دهد و با او در این جریان آشنا شده و زندگی‌اش دگرگون می‌گردد.

قرن باشکوه

داستان در مورد عشق میان یک زن و پادشاه عثمانی به نام احمد است. این دو که به شدت دلداده هم هستند باید برای رسیدن به هم تلاش کرده و دسیسه‌های زیادی را از بین ببرند.

قرن باشکوه
قرن باشکوه

لیلی و مجنون

این سریال کمدی در شهر استانبول اتفاق می‌افتد و به داستان عاشقانه میان لیلا و مجنون می‌پردازد.

بهزاد سی

یک کمیسر در شهر آنکارا با مشکلات شخصی و اداری فراوانی روبرو است که این سریال بر حول این مشکلات می‌گردد.

ترانه زندگی

سریال تلویزیونی ترانه زندگی یا داستان زندگی یک درام عاشقانه در مورد روابط پیچیده در یک خانواده است و در این میان شخصیت اصلی داستان برای نجات زندگی و ازدواج خود تلاش می‌کند. وی برای حل کردن مشکل و بازگرداندن زندگی‌اش به شرایط قبل یک کارآگاه خصوصی را استخدام می‌کند. این سریال رگه‌هایی از کمدی نیز را با خود دارد که از دیدن آن لذت خواهید برد.

کارادایی

این داستان در مورد فردی است که به اتهام قتل به زندان می‌افتد و به دلیل همین خانواده او به طور کامل از هم می‌پاشد و در طی این داستان ماجراهایی پدید می‌آید که داستان این سریال را تشکیل می‌دهد.

کارادایی
کارادایی

پول سیاه عشق

این سریال در مورد افسر پلیسی است که پس از منهدم کردن یک باند کودک‌ربا در شهر وان به شهر استانبول می‌رود تا با دختری که دوستش دارد نامزد کند. در شب نامزدی این دو، پدر دختر به طرز عجیبی به قتل می‌رسد و این قتل ماجراهایی را شکل می‌دهد که داستان اصلی این سریال را تشکیل می‌دهد. در ایران این سریال را به نام لطیفه می‌شناسند.

جذر و مد

گفته می‌شود که این مجموعه متاثر از سریال امریکایی او.سی (The O.C) است. در این سریال پسری به همراه برادرش که ماشینی را از پمپ بنزین دزدیده است دستگیر می‌شود و ماجراهایی پس از این دستگیری رقم می‌خورد.

فصل گیلاس

این سریال داستان زندگی اویکو و عیاض است که به صورت کاملا تصادفی با هم آشنا می‌شوند اما دست سرنوشت آنها را به هم می‌رساند و در این بین داستانی شکل می‌گیرد.

تکه‌های شکسته

این مجموعه در ایران به گوزل شهرت دارد. در بیمارستان و در بخش زایمان دو نوزاد دختر به دلیل شباهت نام فامیلی‌شان جا به جا می‌شوند. خانواده ثروتمند نوزاد خانواده فقیر را بزرگ می‌کند و خانواده فقیر دختر خانواده ثروتمند را. این اشتباه به ماجراهای بزرگی منتهی می‌شود.

عشق اجاره‌ای

این سریال در مورد زندگی دختری فقیری است که با مادربزرگ و خواهر و برادرش زندگی می‌کند که گرفتار قرار دادی با مردی ثروتمند می‌شوند. مرد ثروتمند عاشق دختر فقیر می‌شود و با او ازدواج می‌کند و در این بین ماجراهایی پدید می‌آید.

سعید و شورا

سعید یک درجه‌دار ارتشی است که عاشق دختری به اسم شورا می‌شود و در پی آن ماجراهایی عشقی برای این دو رقم می‌خورد.

سعید و شورا
سعید و شورا

کوزی گونی

این سریال درباره دو برادر به نام‌های کوزی و گونی است. که تفاوت‌های‌شان از زمین تا آسمان است. این دو برادر در این سریال درگیر ماجراهای عشقی می‌شوند و زندگی آنها کاملا بهم می‌ریزد.

عروس استانبول

سریال تلویزیونی عروس استانبول بر اساس یک داستان عاشقانه واقعی بین یک مرد جوان از خانواده‌ای اصالتاً روستایی که به اصول خانوادگی شدیدا پایبند است و دختری هنرمند که زندگی مدرنش همراه با آزادی مطلق بوده ساخته شده است. دختر و پسر جوان در شهر استانبول با هم آشنا شده و بدون رضایت خانواده‌ی پسر با هم ازدواج می‌کنند. وی عروس جوان را با خود به عمارت قدیمی‌اش می‌آورد و بزودی تفاوت‌های فرهنگی مشکل آفرین می‌شوند.

بی‌باک و زیبا

سریال تلویزیونی بی‌باک و زیبا داستان مردی جوان را روایت می‌کند که قصد دارد زندگی دزدیده شده‌ی پدرش را به او بازگرداند. در سفر خود به سمت شهری که فرد مسبب بدبختی پدرش در آن اقامت دارد با زنی روبرو می‌شود که اسبش به سمت یک پرتگاه در حال حرکت است و خیلی زود متوجه می‌شود که این دختر همان کسی است که وی قصد انتقام از او را دارد.

این شهر تو را تعقیب خواهد کرد

در سریال تلویزیونی «این شهر تو را تعقیب خواهد کرد داستان جوانی کارگر در یک کشتی را روایت می‌کند که به ورزش‌های رزمی، نبردهای خیابانی و بوکس علاقمند است. از این رو برای رسیدن به هدف خود به ورزش‌های رزمی روی می‌آورد و با ماجراهایی در این بین روبرو می‌شود.

۱۲
نمایش سوال