برو به محتوای اصلی
متاسفانه در حال حاضر امکان ایجاد محتوا در این پورتال وجود ندارد.

واحد اندازه‌گیری میزان مطالعه چیست؟

۲

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

وقتی میخوان آمار بدن معمولا دقیقه در یک شبانه روز اطلاع‌رسانی می‌کنند.

۷

معمولا برحسب دقیقه/ساعت در هر شبانه روز استفاده میکنن. 

 

ولی این که چطور این عدد محاسبه میشه برای من هم سواله. 

۶

از خودم می‌پرسم، آیا اگر ساعتها و روز‌ها مطالعه کنم و کتاب روی کتاب بگذارم به این معناست که انسان فرهیخته‌ای هستم؟ چرا اینقدر" مطالعه کردن" توصیه می‌شود؟ یعنی هر کس زیاد مطالعه کند، انسان برتری می‌شود. من تصور می‌کنم، شاید بتوان گفت میزان مطالعه، مقدار تغییر مفیدی است که در هویت خودمان و ماهیت جهان اطراف خود ایجاد می‌کنیم.

۵
حسن سیدی ، مدیر دیجیتال مارکتینگ

فکر میکنم ساعت باشه

۳
بهراد جاود ، وبلاگ‌نویس و تولید کننده محتوا

معمولا میزان مطالعه با زمانی که در طول روز به این کار اختصاص داده می‌شه اندازه‌گیری می‌شه.

۲
علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

به نظرم میزانش رو میشه زمانی فهمید که شما مجموعه‌ای از کتب رو مطالعه میکنی و درک و فهم شما نسبت به اون موضوع بالاتر میره و زمانی میشه دقیق میزانش رو فهمید که بتونی انتقال بدی. وقتی این اتفاق میافته آدم مجبوره از تجربه و تحلیل‌های خودش به اون صحبت اضافه کنه در طی سوالاتی که پیش میاد از طرف مقابل یا حتی تو حین صحبت ممکنه احساس کرده باشید این قسمتشو اون جور که باید و شاید خوب متوجه نشده باشید ولی این کار باعث میشه که باز خلاهای فکری برای شما به وجود بیاره اون وقت اگه بر حسب علاقه بوده باشه دوباره مشتاق میشید که بیشتر کتاب بخونید و کتاب‌های با ارزش رو دنبالش باشید.

این سوال شما زمانی یه جواب درست داره که ارزش کتاب‌ها و تحلیل‌ها و نقد و بررسی شما بتونه دقیق مطالعه مشخص بشه و همچنین با چه کسایی دارید به اشتراک میذارید هم خیلی مهمه. معمولا یه سری‌ها از سر ناچاری گوش میدن یه سری میخوان یاد بگیرن. این حس یادگیری شما و اینکه قراره بفهمید رو چه مواردی قوت و ضعف دارید این واحد اندازه‌گیری رو متغیر میکنه ولی  تا ثابت شدنش و اینکه چه قدر قراره این کار رو ادامه بدید یه مسیر طولانی مدت در پیش دارید. آخرش هم به این نکته میرسید که ارتباط بین اینا رو یه الگو میکنید برای خودتون و این الگوی شما میشه. اون موقع در برخورد با هر مسئله‌ای میشه فهمید چه قدر دانسته‌های شما ارزشمند و مفید هست. اگه این ارتباط رو پیدا کنید و در واقع به اصل اون موضوع پی ببرید دیگه دنبال واحد اندازه‌گیری نیستید.

بخوام ساده‌تر بگم شما مثلا یه بشکه آب رو در نظر بگیر. خوب این یه اندازه مشخصی داره. همین بشکه اگه با برنامه‌ریزی استفاده بشه میتونه منجر به رشد یه درخت بشه حالا اون درخت خودش دوباره یه محصول میده و همین جوری تا آخر در واقع شما اندازه و ارزش علم شما تو این ارتباطات هست و برنامه‌ریزی برای رسیدن به برداشت محصول.

۲