برو به محتوای اصلی

چه بازی‌های دورهمی و رومیزی را با دوستان خود انجام می‌دهید و دلیل علاقه‌تان به آنها چیست؟

۱

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

شهاب سیاوش ، طراح گرافیک و موسس فروشگاه فونت سیاوش

من خودم تخته‌‌نرد و بازیهای کارتی رو به طور کلی ترجیح می‌دم. بعید می‌دونم هیچ دوران دانشجویی‌ای بدون یکی از این موارد سپری شده باشه. بازی‌ها به نظرم مثل سخن گفتن یکی دیگه از تفاوت‌های انسان و حیوان هست. البته حیوانات هم روی سر و کلهٔ هم می‌پرن تا بازی کنن. اما بازی به شکل و فرایندی که ما انجام می‌دیم مختص خودمون هست. بازی‌ها باعث می‌شن برای لحظاتی از دنیای خارج جدا بشیم و در عین تفریح کمی از قوای مغزی هم استفاده کنیم.

۱۲

بازی مافیا، چون ارتباط با دیگران و اعتماد به نفس و زیرکی رو تقویت میکنه.

تخته نرد، چون ریاضی و حساب رو قوی میکنه.

پاسور، چون ذهن‌خونی و مهارت‌های فریب تقویت میشه.

۹
محسن فرجی ، طراح و هم بنیانگذار دادسان

پانتومیم، بازی‌های کارتی، منچ و...

۸
  1. گو: این بازی را می‌توان قدیمی‌ترین بازی رومیزی استراتژیک جهان دانست. مشکل این بازی اینجاست که روند یادگیری‌اش آسان نیست و نیاز به وقت گذاشتن و تمرین دارد. یادگیری‌اش حتی از شطرنج هم مشکل‌تر است ولی هرچه بیشتر در این بازی مهارت پیدا کنید متوجه می‌شوید که بازی دارای ظرافت‌ها و زیبایی‌های بسیار زیادی است.
  2. بازی 7 wonders duel: یک بازی استراتژیک کارتی است که اگر حوصله یک بازی پیچیده مثل گو را ندارید می‌تواند شما را سرگرم کند. این بازی در عین سادگی دارای عمق زیادی است و هر بار که بازی می‌کنید باید تصمیمات جدیدی بگیرید. این بازی ترکیب مناسبی از مهارت و شانس است.
  3. پوکر: تنها بازی ورقی که حاضر به انجامش هستم و ازش لذت می‌برم. ترکیب زیبایی از شانس، روانشناسی، تئوری بازی، احتمالات و ریسک‌پذیری.
۸
سامان محمودیان ، دانشجو-برنامه نویس

سوال بسیار خوب و جالبی هست. من خودم دوست دارم با دوستانم هفت خبیث بازی کنم. بازی بسیار زیبایی هست و جالب‌ترین قسمت آن این است که نمی‌توانید کلمه ((من)) را بیان کنید و اگر بیان کنید جریمه می‌شوید. بازی دیگر که در این روز‌ها رایج شده است بازی مافیا هست که اگر تعداد زیاد باشد بازی بسیار جذابی هست. بازی حکم هم جالب است البته بازی ۴ نفره هست.

من در این بازی‌ها که گفتم هفت خبیث را از بقیه آن‌ها بیشتر دوست داشتم چون باید دقت زیادی روی گفته‌هایتان بکنید و شخصی که به برنده شدن نزدیک باشد توسط دیگران مورد غضب قرار می‌گیرد و حس رقابت شدیدی در آن شکل می‌گیرد. شانس هم در این بازی بسیار نقش دارد.

۷

علاوه بر بازی‌های کارتی و تخته‌نرد، پانتومیم گزینه‌ی گروهی خوبی هست که بسیار مفرح هم هست چون پانتومیم به علت استفاده از خلاقیت هرفرد، بسیار متنوع هست.

۷
امید گلچین ، مدیر ارتباطات در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر وینگ

بستگی به تعدادمون داره. اگه ۱۰ یا ۱۲ نفر باشیم مافیا رو خیلی دوست دارم و تو چندتا از اکیپ‌هایی که هستم هم خیلی از بچه‌ها پایه مافیا هستن.

اگر تعدادمون ۴ یا ۵ تا باشه، ریسک یا مونوپولی رو خیلی دوست دارم که البته ریسک رو یکی از اکیپ‌های دوستام هستن که پایه هستن ولی معمولا پایه برای مونوپولی پیدا نمی‌کنم و معمولا چون باعث دوری دلها میشه حاضر نمیشن بازی کنیم.

کانکت هم بد نیست ولی وقتی تعداد خیلی زیاد میشه دیگه خیلی سخته با همه رقابت کنی!

پوکر هم که دیگه در صورت وجود ابزارش به شدت توصیه میشه.

۷
رضا سالاری ، مهندس نقشه‌بردار

از بازی‌های کارتی شِلِم و هفت خبیث، هردو بازی رو میشه گروهی بازی کرد، بازی اول برمبنای ریسک و همکاری تیمی هست، بازی دوم هم با توجه به قوانینش بازی مفرحی هست.

۵
ناشناس

تخته نرد و شطرنج. دلیلش اینه که کمک میکنه چاکراه‌های مغز باز بشن.

۴
علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

بازی نرد به چهار بازی تقسیم میشه که رایج‌ترینش تخته نرد هست و بازی‌های دیگه‌ای هم داره به نام‌های گل بهار یا گل بارا و چکرز و نیم‌تنه که بازی گل بهار یکی از سخت‌ترین و فکری‌ترین بازی‌هایی هست که معمولا با یه سری از دوستان بازی می‌کنیم. دلیلش هم اینکه فارغ از هرگونه شانس و اینا هست نسبت به بازی تخته نرد و بسیار بازی تحلیلی و تکنینکی به شمار میره البته اگه دنبال بازی‌های سخت با کل کل‌های زیاد هستید این بازی رو توصیه می‌کنیم.

۳

آمار سوال

۵۶۶ نمایش
۱ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار