برو به محتوای اصلی
رضا هاشمی ، مهندس ارشد معماری کامپیوتر

در حال حاضر اغلب کشور‌ها در حال ایجاد تغییرات در قوانین مرتبط با رمز ارز‌ها هستند. بنابراین به نسبتی که این فعالیتها در کشوری با رونق همراه است به همان نسبت هم قوانین بیشتر و پیشرفته تری تدوین شده است. سه کشور اصلی آمریکا و ژاپن و کره جنوبی هستند. اینکه کدام قوانین بهترین دارند بستگی به جایگاه شما دارد.

اگر از جایگاه دولتی و قانونی و سرمایه گذاری به موضوع نگاه کنید بهترین قوانین آنهایی هستند که جلو پولشویی را بگیرند و همچنین قابل نظارت و در صورت امکان اخذ مالیات بر درآمد باشند و در عین حال امنیت سرمایه گذاری را فراهم کنند. 

اگر از جایگاه کسب و کار مبتنی به رمز ارزها و احتمالا مجری ICO به موضوع نگاه کنید بهترین کشورها آنهایی هستند که قانون محدود کننده کمتری دارند و دست شما برای جابجایی پول و اخذ درآمد و اجرای ICO باز است و در عین حال رمز ارزها در آنها به اندازه کافی رونق دارد.

در هر حالت اینکه شما از نظر قانونی تابع قوانین چه کشوری حساب می‌شوید تاثیر مستقیم دارد.

۸
حامد رشیدآبادی
متشکرم آقای هاشمی.
نمی دانم بحث رونق چقدر در قوانین اثر دارد. لذا شاید از این لحاظ حرف شما درست نباشد. مثلا سنگاپور و سوئیس جزو کشورهای پیشرو در مقرراتگذاری ایسیو هستند اما شاید به اندازه کره و ژاپن دارای رونق ایسیو نباشند.
بنده مقررات سنگاپور در این زمینه را بررسی کردم. به نظر می رسد خیلی خوب وارد شده اند زیرا شفافیت خوبی در مقرراتشان دیده می شود و مبهم نیست.
سعی شان بر این است ریسک سرمایه گذار را پایین اورند و عملکردی فعالانه دارند در مقایسه با کشورهایی (مثل ایران) که غالبا عملکردی منفعلانه دارند
نمایش سوال
پاسخ‌های دیگر رضا هاشمی