برو به محتوای اصلی
۳ سال پیش پرسیده شده

پیشنهاد شما برای علاقه‌مند کردن بچه‌ها به کتاب خواندن چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

تست تست
  • برایش کتاب بخوانیم.
  • خودمان جلوی کودک کتاب بخوانیم و از کودک هم بخواهیم تا همان لحظه خودش کتابی بیاورد و بخواند.
  • از او بخواهیم صفحه‌های کتابش را برای ما توضیح بدهد یا خلاصه داستان را برای ما هم تعریف کند.
  • وقتی می‌خواهیم برایش کتابی بخریم نظر او را هم بپرسیم.
ناشناس

اگر بخواهیم که فرزندانمان به کتاب علاقه‌مند شوند باید خیلی زود شروع به کتاب خواندن برای آنها بکنیم، به خصوص در این زمانه که انواع مختلفی ابزار، برای سرگرمی کودکان موجود است. اگر فرزندمان سن بالاتری دارد می‌بایستی از کتابهایی که بیشتر مورد علاقه‌ی او است استفاده کنیم، تا ابتدا به لذت کتابخوانی پی ببرد سپس می‌توان نوع آن را تغییر داد.

برای کودکانی که به آی‌پد معتاد شده‌اند نیز میتوان کتابهای مصوری را روی آی‌پد ریخت و از آنها استفاده کرد، اما مهمترین مطلب بودن خود ما در کنار فرزندانمان است. زیرا برای کودکان مهم است که وقت بیشتری را با ما سپری کنند. بعد از مدتی کتابخوانی، یکی از عادتهای روزمره‌شان خواهد شد زیرا یادگیری اگر به درستی انجام شود از بزرگترین لذتهای زندگی است.

مرتضی صادقیلر
مدیر محتوا و مربی تولید محتوا

مهمترین نکته‌ای که در بابت تربیت فرزندان وجود دارد، دانستن فرمول بودن و شدن است!

پدر و مادر اگر دارای یک ویژگی باشند (بودن)، و بستر مناسبی هم برای فرزندان فراهم باشد، فرزندان نیز دارای آن ویژگی خواند شد (شدن).

یادمان باشد که رمز تربیت فرزندان، تربیت خودمان است و ریشه مشکلات تربیتی فرزندانمان را باید در خودمان بجوییم. یادمان باشد که باشیم تا بشوند!

مو نوروزیان
طراح ،پرزنتر و فکر کن

برای کودکی که در ایران است، باید عادت خوب کتابخوانی را از قبل از مدرسه به وی آموخت، زیرا نظام آموزشی او را از این کار مشمئز خواهد کرد. پس از سوادآموزی کودک بواسطه کشف ندانسته‌ها بیشتر به دنیای خواندن جذب خواهد شد پس کتاب‌های این سن واقعا موثر هست. نوجوانی همراه با رویاپردازی و تخیل است، او را با کتاب‌های مصور آشنا کنید. کمیک از این سن تا سن پیری طرفداران پرشور زیادی دارد.