برو به محتوای اصلی

نام کامل پله و بازیکنان مشهور تیم ملی برزیل چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

سامان محمودیان ، دانشجو-برنامه نویس

همه ی ما بازیکنانی مانند کاکا، رونالدو، آدریانو، نیمار، رونالدینو و ... را می شناسیم. در اینجا می‌خواهم از بازیکنان بزرگ برزیل که کمتر اسم آن‌ها شنیده شده است یاد کنم: 

کارکا:

  بازیکن بسیار پر قدرت برزیل در جام های جهانی ۱۹۸۶ و ۱۹۹۰

 کارکا یک بازیکن بسیار محبوب هم در برزیل و هم در ایتالیا در بین سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۰ بود. او به دلیل مصدومیت جدی، جام جهانی ۱۹۸۲ را از دست داد و اولین موفقیتش در بازی های  رده باشگاهی بود. قبل از اینکه به ایتالیا برود، موفق به کسب جام قهرمانی برزیل هم با تیم گوارانی و هم با سائو پائولو شده بود. او در سال ۱۹۸۶ برترین گل‌زن لیگ برزیل و بهترین بازیکن سال برزیل شد. او در همین سال موفق به کسب عنوان نفر دوم برترین گل‌زنان جام جهانی مکزیک شد و بعد از آن به ناپولی، تیم بسیار قوی ایتالیا، ترانسفر شد. او در سال ۱۹۹۰، دو گل دیگر هم در جام جهانی به ثمر رساند. در ناپولی با مارادونا هم بازی شد و موفقیت‌های زیادی از جمله قهرمانی در سری آ و یوفا را کسب کرد. 

هلنو د فریتاس: 

 هلنو د فریتاس به خاطر کا‌ر‌های غیر قابل پیش بینی و عجیب غریب در زمین معروف بود. او همچنین بازی بسیار فوق العاده‌ای در زمین ارائه می داد. او بهترین ستاره در باشگاهش بود. در ۲۳۵ بازی ۲۰۹ گل برای کارویکا در بین سال های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۸ به ثمر رساند. 

کلودوالدو: 

 او توانست قهرمانی در جام جهانی برزیل در سال ۱۹۷۰ را کسب کند. او را یکی از بهترین هافبک‌های تاریخ فوتبال می‌دانند. کلودوالدو در حالی که تنها ۱۳ سال سن داشت در سال ۱۹۶۳به سانتوس پیوست و تا سال ۱۹۸۰ در این تیم ماند و ۵۱۰ بازی را با پیراهن این تیم ارائه داد.

 جونیور:

 این بازیکن قابلیت بازی با دو پایش را داشت. او به دادن پاس و سانترهای فوق العاده ای که می داد معروف بود. همچنین کاشته های فوق العاده ای هم می زد. 

دیدی:  

یکی از بهترین های برزیل هست و توانست  ۲ بار با برزیل در سال های ۱۹۵۸ و ۱۹۶۲ قهرمانی جام جهانی را کسب کند. نلسون رودریگز او را پادشاه اتیوپیایی نامیده بود. همچنین پله درباره او میگفت: من در مقابل دیدی هیچ چیز نیستم. او بهترین ستاره هست. من او را الگوی خودم قرار دادم. .  

نام کامل پله، ادسون آرنتس دو ناسیمیونتو است.

۶
عباس ، ایده پرداز در زمینه تجارت الکترونیک - علاقه‌مند به گردشگری، اسطوره‌شناسی، تاریخ، ادبیات و فلسفه

اسم‌های پرتغالی چند بخشی و طولانی هستند. برای همین بسیاری از افراد دارای لقب هستند. اسم برخی از بازیکنان مشهور تیم ملی برزیل:

  • پله: ادسون آرانتس دو ناسیمیونتو
  • رونالدو: لوئیز نازاریو ده لیما
  • ریوالدو: ویتور بوربا فریرا
  • کافو: مارکوس اوانگلیستا د موراس
  • رونالدینیو: رونالدو ده آسیس موریرا
  • ببتو: خوزه روبرتو گاما د اولیویرا
  • کاکا: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته


۳