برو به محتوای اصلی

تفاوت‌های اینترنت 4G و 4.5G در چیست؟

۱

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

آرزو نجفیان ، دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی صنعتی

شبکه موبایل 4.5G اصطلاحی است که اخیرا توسط اپراتورهای همراه‌اول و ایرانسل معرفی شده است. نام‌های دیگر این نوع اینترنت عبارتند از: +LTE-A ،LTE-Advanced و LTE_AdvancedPro. 

طبق آنچه که این اپراتورها ادعا میکنند، اینترنت 4.5G سرعت بیشتر و پایداری بالاتری نسبت به اینترنت 4G دارد که این امکان را به کاربران میدهد تا فایل‌های با حجم بالا را با سرعت مگابیتی وگیگابیتی و با پایداری بالاتر انتقال دهند.
در واقع، اینترنت 4.5G تکنولوژی‌ است که بعد از اینترنت 4G، که در حال حاظر در بازار وجود دارد، و قبل از اینترنت 5G، که در آینده وارد بازار خواهد شد، معرفی شده. به بیان دیگر، اینترنت 4.5G مدل به‌روز شده و پیشرفته‌ی اینترنت 4G است. برای ارایه خدمات بهتر، از ۱۳ تکنولوژی مخابراتی در این سرویس استفاده میشود که میتواند سرعت‌های بیشتر از ۱ گیگابیت بر ثانیه را در بستر مخابراتی 4G فراهم کند. 

باید توجه داشت که همه مودم‌‌ها توانایی ارسال و دریافت اطلاعات در 1 گیگا‌بیت بر ثانیه را ندارند و برای استفاده از این فناوری باید مودم مناسب تهیه کنید. ماکزیمم سرعتی هم که توسط اینترنت 4.5G قابل ارایه است 1.2 گیگا‌بیت بر ثانیه است. 

۴