برو به محتوای اصلی
امید اعظمی ، پایشگر رسانه

در قوانین جواب‌کو آمده که  

  • اگر دو سوال مشابه باشند، یک سوال می‌تواند با سوال دیگر ادغام شود. به طور کلی، سوالی که بیشتر پرسیده شده باشد باید باقی بماند.

برای اینکه در این مورد به نتیجه بهتری برسیم و سوالات مشابه کمتری پرسیده بشه، پیشنهاد می‌کنم امکانی به سایت اضافه بشه که به‌صورت هوشمند بتونه سوالات مشابه رو تشخیص بده. بطوریکه اگر کاربری سوال جدیدی رو پرسید، قبل از اینکه ارسال بشه اول از طریق اون سیستم هوشمند بررسی بشه و در صورت وجود سوال مشابه، اون سوال رو بهش نشون بده و بگه این سوال قبلا پرسیده شده. ایناهاش!

۲
امید اعظمی
خیلی ممنون از توضیحاتتون. پیشنهاد ادغام راه‌حل خوبی هست
سیاوش محمودیان
موردی که مد نظر شماست رو می‌شه با افزودن امکان "پیشنهاد ادغام سوال" حل کرد. در واقع اجازه خواهیم داد که تمام کاربرا بتونن پیشنهاد بدن که یک سوال تکراری هست و نسخه مشابه رو بتونن نشون بدن. مدیران و ویراستارهای جواب‌کو و کسانی که اعتبار بالا دارند امکان این را خواهند داشت که ادغام سوال رو تایید کنند.
این که سیستم بتونه به صورت خودکار مثالی که شما زدید رو تشخیص بده هم امکان‌پذیر هست ولی هنوز جواب‌کو در مرحله‌ای نیست که بتونه پیاده‌سازیش کنه و به تعداد سوالات و جواب‌های خیلی بیشتری نیاز داره.
امید اعظمی
بله به این امکان آگاه هستم و ازش استفاده کردم.
ولی براساس کلمات مشابه کار می‌کنه و نمی‌تونه کامل باشه.
همونطورکه توی متن بالا اشاره کردم سیستمی هوشمند که بتونه تشخیص بده این سوال مشابه فلان سواله بدون مقایسه کلمات به کار رفته در سوال. این باعث میشه سوالات مشابه روبه صفر بره.
برای مثال:
من پرسیدم تاریخ تولد رییس جمهور آمریکا کی هست؟
و شما پرسیدی ترامپ کی به دنیا اومده؟
این دو یکی هستن ولی هیچ وقت توی سوالات مشابه نمیان چون کلماتش فرق می‌کنه باهم.
نمیدونم اصلا چقدر این کار عملی هست و گار هست چه مدت زمانی طول می‌کشه. صرفا به عنوان یک پیشنهاد ساده مطرح شد
الناز نجفی
با سلام. این امکان که اشاره کردید در جواب‌کو پیاده‌سازی شده. در هنگام تایپ کردن سوال، به صورت اتوکاتیک، سوالات مشابه برای شما نمایش داده میشه. اگر سوال مشابه به سوال شما وجود داشته باشه، شما میتونید به راحتی اون سوال رو "پرسش مجدد" کنید تا برای همه‌ی دنبال کننده‌هاتون نوتیفیکیشن بره.
نمایش سوال