برو به محتوای اصلی
شقایق نبی‌بخش
مهندس کامپیوتر

 تفاوت اصلی در روش کار روانشناسان و روانپزشکان این است که روانشناسان بر روی ذهن افراد تاثیر می‌گذارند و قالب فکری آدم‌ها را تغییر می‌دهند، در حالی که روانپزشکی از روش دارودرمانی استفاده می‌کند و بر روی خون و مغز تاثیر می‌گذارد. روانپزشک، پزشکی است که بعد از تمام کردن دوره پزشکی عمومی، در زمینه مسائل روانی تخصص گرفته است. روانپزشک اغلب کار تشخیص را انجام می‌دهد و درمان‌ دارویی را در پیش می‌گیرد. روانشناس با تشخیص  اختلال روانی فرد، بدون استفاده از دارو  و عموما از طریق گفتوگو‌درمانی سعی می‌کند که مشکل را برطرف کند.

باید گفت که روش دارو‌درمانی به تنهایی موثر نیست و این دو شاخه مکمل هم می‌باشند. اگر بیماری پس از مراجعه‌ به روانشناس نتیجه نگرفت و قادر به تغییر رفتارهای خود نبود، به روانپزشک معرفی خواهد شد تا از طریق دارودرمانی بهبود یابد.

۱۷
حمیده نجفی
بیشتر افراد حتی افراد تحصیل کرده نظر مثبتی به دارو درمانی روانپزشکان ندارند و سعی میکنند با روان درمانی مشکل رو حل کنند در حالیکه اگر استخوانی شکسته باشه اول باید اون رو گچ بگیریم و بعد مدتی جوش خوردن باید فیزیوتراپی رو شروع کنیم که این دو هر دو لازمه بازیابی توان راه رفتن ماست جوش خوردن استخوان و بازیابی توان عضله ماهیچه کار روانشناس و روانپزشک هم به نوعی همینطوره تا دارو مصرف نشه و علایم اختلالی کنترل نشه روان درمانی تاثیر چندانی نخواهد داشت.
نمایش سوال