برو به محتوای اصلی

نقش در خانواده

تولد فرزند اول، تجربه‌ای جدید برای والدین است. ممکن است والدین در تربیت فرزند اول بسیار سخت گیر باشند و بر اساس قوانین پیش بروند و یا ممکن است به خاطر شوق و ذوقی که برای تولد فرزندشان دارند، بسیار سهل گیر باشند و اصول تربیتی را به خوب... (بیشتر)

۰

به نظر می‌رسد این مهم‌ترین سوالی است که ما باید به آن پاسخ دهیم. در درجه اول باید بگوییم که این دارو خود می‌تواند اضطراب را افزایش دهد در نتیجه اگر فردی به خاطر امتحان دارو  مصرف می‌کند باید بداند که علاوه بر اضطراب امتحان باید اضطراب فزاینده ... (بیشتر)

۰

علامت اصلی اعتیاد به قمار این است که فرد با وجود آگاهی از آسیب‌ها و ضررهایی که به او وارد می‌شود، احساس می‌کند بر این رفتار خود کنترل ندارد و نمی‌تواند به آن خاتمه دهد. سایر علائم اعتیاد به قماربازی می‌تواند با علائم اعتیاد به مواد مشترک باشد. علائ... (بیشتر)

۰
مهدی سماواتی ، دیپلم،ارایشگر، مربی پرورش اندام ،راپل کار،جوشکار،پرورش دهنده گلهای اپارتمانی

سوال خیلی کلی است،در مورد تمرین بایستی هر ست باتکرارهای ۸الی۱۰ تایی عضله را به ناتوانی برسانید،یعنی وزنه ای انتخاب کنید که تکراراخر را به سختی اجرا کنید،درمورد تغذیه بحث زیاد است ولی بایستی بطور کلی حداقل ۵وعده غذایی میل شود،استراحت کافی وخواب شبان... (بیشتر)

۰
نیلوفر رعدپارسا ، دانشجوی طراحی صنعتی

بله حتما همین طوره.من برای مدتی استرس درس و امتحان داشتم و مشاور روان شناسم  از من خواست حین امتحان بنویسم و وو البته در طول هفته هر روز افکار نگران کننده ام  و حتی ایده هایم را بنویسم تل انبار نشن. و البته  در مستندی هم دیدم کارشناس... (بیشتر)

۰
ناشناس

طبق تحلیل تکنیکال تا بازه‌ی حدودا ۱۲۷۰۰ تومان طی چند روز اینده افزایش خواهد داشت و اگر خط مقاومتی فوق رو بشکنه افزایش زیادی خواهد داشت.

 

۰
پویا جباری‌‌ثانی ، توسعه دهنده ارشد وب (جاوا اسکریپت)

۱- امروز که صعودی بود.

۲- تاثیر خاصی نمیگذارد چون نرخ ارز کاذب است اگر هم تاثیر بگذارد در بازه‌ی طولانی مدت چند ساله و بعد از یک رکود خواهد بود.

 

۰

دلیل‌های زیادی وجود دارد:

 • نشان دادن شجاعت
 • ترس از نه گفتن
 • هیجان برای تجربه چیز‌های جدید
 • برای فرار از مشکلات
 • لذت زیاد و زودگذر
 • و...
۱

سلام دایی‌تون برای اخذ سو پیشینه از دو راه می‌تونند اقدام کنند. یک راه از طریق واشنگتن به صورت آنلاین و دیگری در ایران که وکیل یا خانوادشون براشون می‌تونند اقدام کنند. جزئیات و مدارک مورد نیاز رو هم می‌تونید در گواهی عدم سوء پیشینه در کانادا۲ ببینید... (بیشتر)

۱

چگونگی رفتار با فرزندان از مسائل مهمی است که والدین از ابتدای زندگی مشترک باید مراقب آن باشند. فرزندان آخر ته‌تغاری خانواده هستند و محبت و عشق تمام اعضای خانواده را دریافت می‌کنند. این برخورد باعث می‌شود که آن‌ها احساس ارزشمندی و اعتماد به نفس بسیا... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

از جمله انواع محرک‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • آمفتامین و متامفتامین
 • شیشه
 • کوکائین
 • نیکوتین و کافین
 • برخی از داروهای پزشکی‌ نظیر داروی ریتالین

آمفتامین و متامفتامین

این مواد حاوی کافئین و اپیدرین بوده و بصورت خوراکی، تزریقی و استنشاقی ... (بیشتر)

۱

به قول دوستان بستگی به خود شخص داره ولی بنظر من اگه یه کتاب واستون سنگین یا طولانی یا وقت‌گیره (چغر بد بدن) میشه یه کتاب سبک دیگه کنارش خوند. من خودم اینطورم، مثلا الان بینوایان رو با مردی به نام اوه میخونم، چند وقت پیشم ابله رو با یه کتاب سبک دیگه... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می‌شوند افراد از لحاظ شخصیتی و رفتاری با والدین خود شبیه باشند. از جمله این دلایل می‌توان به این مسئله اشاره کرد که پدر و مادرها سبک‌های تربیتی متناسب با خصوصیات رفتاری خود را در ارتباط با فرزندانشان برمی‌گزینند این س... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- عدم گفتگو در مورد نقش‌ها و وظایف پیش از ازدواج

بسیار اهمیت دارد که زوجین در مورد انتظارات خود از یکدیگر  پیش از ازدواج به طور دقیق با یکدیگر صحبت کنند تا بتوانند تصویر واضحی از وظایف و نقش‌های خود و دیگری در زندگی مشترک داشته باشند. اگر این ... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

مصرف داروهای جایگزین (b2 و متادون)

داروهایی که به عنوان داروی نگهدارنده در ترک مواد مخدر رواج دارند به این دلیل که در تست مورفین نشان داده نمی‌شوند، معمولا پیش از آزمایش مورفین مورد استفاده قرار می‌گیرند. بوپرنورفین یا قرص B2 و متادون شایع‌ترین این ... (بیشتر)

۱
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- نشانه‌های فیزیکی و جسمی

علائم و نشانه‌های جسمی و فیزیکی مصرف مورفین در ظاهر و به صورت تغییر متابولیسم بدن فرد مشاهده می‌شوند. شایع‌ترین علائم فیزیکی اعتیاد به مورفین عبارتند از:

- ایجاد شدن لکه و جوش‌های ریز در نقاط مختلف بدن

- تغییرات پوستی از جمل... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

گرایش به مصرف مواد مخدر در کلیه طبقات اجتماع از طبقه مرفه گرفته تا طبقه ضعیف، از یک ساز و کار برخوردار است. کاهش و ضعف در ارزش‌های فردی و خلأهای عاطفی اصلی‌ترین دلایل گرایش به مواد مخدر هستند. این افراد از مواد مخدر به عنوان یک جایگزین برای رف... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- سرکوب احساسات و مواجه نشدن با هیجانات منفی

جدا شدن از کسی که دوستش دارید و نرسیدن به او به هر دلیلی می‌تواند آسیب‌های بسیاری را به سطح روان شما وارد کند. این آسیب‌ها گاهی آن‌قدر شدید است که فرد را درگیر اختلال‌هایی نظیر افسردگی و اضطراب می‌کند. ب... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

ابتدا خوب است بدانید که حق طلاق کاملا در اختیار مرد نیست و اینگونه هم نیست که زن هیچ حق و حقوقی در این زمینه نداشته باشد. شرط وکالت زن برای طلاق از مهم‌ترین شروطی است که هنگام عقد ازدواج می‌توان ثبت کرد. برای زنان در جامعه موردی با عنوان حق طلاق وج... (بیشتر)

۲
پویا عبدی ، مشاور روانشناس

چه کسی ترنس است؟

ترنس از نظر لغوی به معنای عبور است و ترنسکشوال به کسی گفته می‌شود که از جنسیت خود عبور کرده. چنین افرادی اختلال هویت جنسی هستند که البته امروزه نام اختلال را از آن برداشته و ملال جنسیتی نام گرفته‌است. فرد دارای ملال جنسیتی یا همان ت... (بیشتر)

۲